Сьогодні – всесвітній день боротьби з цензурою в Інтернеті

Сьогодні - всесвітній день боротьби з цензурою в ІнтернетіЧому ця тема актуальна для України – окрім всіх слів про те, що свободу слова витіснили в інтернет?

тому, що:

1. Якщо поглянути на статистику перешкоджань, побитих журналістів, то на першому місці будуть саме журналісти Інтернет-видань.

2. Останні півроку почались масові злами паролів до ел.скриньок, спроби захопити інформацію через Інтернет у відомих журналістів, блогерів, та гром.активістів, ДДоС-атаки веб-сайтів, розповсюдження фейкових новин, і так далі.

3. Громадянська журналістика існує і розивається перш за все в інтернеті. На сьогодні в Україні користувачами інтернету вже є майже 50% населення. Відповідальна журналістика може стати тим фактором, який приведе до змін у суспільстві.

Сьогодні, 12 березня, вшосте відзначається Всесвітній день боротьби з цензурою в інтернеті, ініційований міжнародною журналістською організацією «Репортери без кордонів».

У цей день усі небайдужі до проблеми цензури в інтернеті висловлюють свою незгоду з діями урядів, що накладають обмеження на свободу слова і самовираження у Мережі.

Українці, на жаль, мають усі підстави чекати від своєї влади, що вона, розібравшись із традиційними медіа, займеться «наведенням порядку» у віртуальному просторі. Надто ж, зважаючи на те, яку роль інтернет відіграв у поваленні диктаторських та авторитарних режимів у Північній Африці.

Ми вже не раз чули від українських можновладців і політиків про те, що інтернет-видання повинні «відповідати за базар». Історії Олега Шинкаренка, правозахисника Дмитра Гройсмана, блогера Олени Білозерської та інших колег, яким уже довелося поспілкуватись із правоохоронцями через зміст своїх дописів в інтернеті, є досить вагомим свідченням серйозності цієї проблеми в українському контексті.

У цей день «Репортери без кордонів» пропонують користувачам соціальних медіа взяти участь у простому флешмобі – замінити свої юзерпіки на одну з цих картинок або просто розмістити картинку на своїх сторінках, висловлюючи таким чином свою позицію.

ГО «Телекритика» і Інститут масової інформації підтримали цю ініціативу.

Джерело ІМІ

peredplata