Колишні працівники Хотинського заводу «Арго» вимагають заробленої зарплатні. Влада радить чекати

Колишні працівники  Хотинського заводу «Арго» вимагають заробленої зарплатні. Влада радить чекати19 березня більше сотні колишніх працівників ТзОВ ВКТ «Арго» вимагали від керівників виконавчої влади та правоохоронних органів Хотинського району дати відповідь коли і за яких умов буде погашено кількамільйонний борг підприємства із зарплатні. За посередництва депутата Чернівецької обласної ради від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Віталія Мельничука, людям вдалося поспілкуватися з головою Хотинської РДА, прокурором району та начальником виконавчої служби Хотинщинни.

За словами владників, 2 березня 2013 року завод «Арго» оголошено банкрутом, майно і рахунки заарештовані та призначено арбітражного керуючого. Коли люди отримають заборговану зарплатню, яку не отримують вже протягом року, посадовці не знають. Кажуть, що наразі ще навіть не розпочалася інвентаризація майна, яке ще не встигли вивезти власники заводу та радять чекати…

Натомість колишні працівники підприємства не вірять словам представників влади, запевняючи, що чують подібне вже протягом тривалого часу. Крім повернення зароблених грошей людей цікавить чи будуть притягнені до відповідальності власники заводу, на що конкретної відповіді від владників теж не почули. «Нам постійно кажуть, що потрібно чекати. Дочекалися до того, що директор заводу повивозив усе цінне устаткування. Що вони будуть інвентаризувати, стіни? Завод вже практично не має майна, директор теж голий-босий, де вони візьмуть гроші щоб повернути нам борги?», – каже колишня комірниця ТзОВ ВКТ «Арго».

Чи не єдиною розрадою для людей стала відповідь Генеральної прокуратури на запит народного депутата-свободівця Руслана Зелика щодо відновлення кримінальної справи проти гендиректора заводу Анатолія Гончара.

«Найцікавішим виявилося те, що якби не ця зустріч, ніхто з працівників заводу не знав би що до 2 квітня необхідно уточнити списки тих, хто має заборговану зарплатню з арбітражним керуючим. Після цього терміну, як повідомили високопосадовці, у цей список будь-які зміни можна було би ввести лише через суд з поясненням з якої причини це не зроблено вчасно», – каже Віталій Мельничук.

За його словами, народний депутат України Руслан Зелик чекає відповіді з Кабінету Міністрів щодо відповідальності місцевої влади, за бездіяльне спостерігання фінансових та кримінальних афер з колись потужним підприємством на якому працювало 1800 працівників. Зокрема нардеп хоче з’ясувати, чому до статистичних звітів не потрапляла і досі не потрапляє інформація про величезні заборгованості із зарплатні в Хотинському районі Чернівецької області.

Крім того, свободівець повідомив, що у квітні планується робочий візит народного депутата України Руслана Зелика до Хотина.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО «Свобода»

peredplata