В Чернівецькій області відкрито нове підприємство з виробництва щебеню

Світовий лідер з виробництва будівельних матеріалів, французька група компаній Lafarge («Лафарж») спільно з інвестиційним партнером Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) відкрила підприємство з виробництва щебеневої продукції у Вижницькому районі Чернівецької області. Інвестиції у запуск підприємства склали більше 27 млн. грн.

Проект реалізує ТОВ «Буковинські будівельні матеріали», що належить французькій компанії Lafarge Aggregates Holding Eastern Europe, яка в свою чергу знаходиться у власності Lafarge і ЄБРР.

Підприємство відкрито на базі Майдан-Іспаського родовища піщано-гравійної сировини.

Площа гірничого відводу родовища складає 128,36 га, у тому числі 121,6 га ліцензійна площа родовища. На сьогоднішній день в орендному користуванні підприємства знаходиться більше 155 га землі, необхідної для промислової розробки родовища та випуску щебеневої продукції.

Крім цього, у результаті дорозвідки родовища були затверджені запаси корисних копалин на площі понад 350 гектарів – гальки, гравію та піску, які в два рази перевищують запаси чинного кар\’єра.

Підприємство запрацює на проектну потужність з початку сезону 2013 р., коли погодні умови дозволять здійснювати технологічний процес збагачення продукції. Виробнича потужність нового підприємства Lafarge складає 600 тис. тонн продукції в рік. У подальшому планується збільшення продуктивності в залежності від розвитку ринку збуту.

Продукція підприємства сертифікована і може застосовуватися в якості крупних заповнювачів для важких бетонів, для дорожніх та інших видів будівельних робіт. Її будуть поставляти на внутрішній ринок країни, зокрема в Західний регіон України. Розглядається можливість виходу на ринки країн ЄС.

Група Lafarge принесе в регіон високі екологічні стандарти, які компанія застосовує під час видобутку корисних копалин по всьому світі.

«Запуск нашого «сухого» кар\’єра допоможе у вирішенні екологічних проблем регіону, так як ми зможемо запропонувати високоякісну продукцію взамін річковому гравію, який незаконно добувають з річок, завдаючи непоправної шкоди природі», – відзначає заступник генерального директора із зв’язків з органами влади та громадськістю бізнес-напряму «Лафарж Щебінь Україна» Олександр Рожнов: «Ми розраховуємо, що застосування нашої продукції буде підтримано місцевою владою не тільки у Чернівецькій області, а й у сусідніх Івано-Франківській, Тернопільській областях і користуватиметься попитом у великих будівельних компаніях».

«Проблема браконьєрського видобутку піску і гравію існує практично у всіх без винятку регіонах Західної України, – говорить Андрій Білокінь, координатор проектів WWF (Всесвітнього фонду природи) в Україні: «Браконьєрський видобуток призводить до серйозних екологічних проблем – руйнування русел річок і викликає повені. Правильно організований видобуток піщано-гравійної суміші з урахуванням високих міжнародних стандартів Lafarge не завдає такої шкоди екосистемі регіону. Суспільство і держава повинні покласти край варварському видобутку піску і гравію з річок».

Відкриваючи нові виробництва, Група не тільки створює нові робочі місця, але і підтримує місцеві громади.

«У нас підписаний договір про соціально-економічну підтримку села Іспас на 1 млн. грн., з яких компанія вже надала допомоги на більш ніж 700 тис. грн», -. сказав Олександр Рожнов.

Зокрема, за рахунок коштів підприємства в селі Іспас проведено газове опалення школи. Крім цього, під час повені 2008 року підприємство передало селу Чорногузи екскаватор.

А під час повені 2010 року надало фінансову допомогу Чернівецькій ОДА в розмірі 100 тис. грн.