Українці почали отримувати квитанції для сплати податку на нерухомість

Українці почали отримувати квитанції для сплати податку на нерухомістьНаселенню України почали надходити квитанції про сплату податку на нерухомість. Про це сьогодні на прес-конференції заявила президент Ліги експертів Світлана Бовсуновська.

За її словами, у квитанції йдеться про сплату не житлової площі, як було заявлено керівництвом Міністерства доходів та зборів, а загальної.
\”Тиждень тому до мене звернувся клієнт, якому прийшла квитанція оплатити податок із загальної площі, а не з житлової. До того ж ця нерухомість була виведена з житлового фонду в нежитловий. Ми пішли в податкову, показали документи, його викреслили зі списку. Не зважаючи на те, що квитанції обіцяли лише з 15 квітня, їх наші громадяни вже отримують. Перший квартал закінчився, от податкова старається, аби вкластися в терміни\”, – зазначила Бовсуновська.

Вона переконана, що податкова досі немає узгодженої єдиної бази даних. Тому людям, які мають два об\’єкта нерухомості, потрібно їздити по різних областях, щоб повідомити про вибір того, за який сплачуватиметься податок.

\”Якщо ви отримали повідомлення про сплату податку, нікуди не біжіть перші. Вас самі знайдуть. У квитанції звірте всі дані. Якщо є якісь невідповідності, повідомте про них, і вас виключать з реєстру даних\”, – порадила Бовсуновська.

Нагадаємо, з 1 січня 2013 року набула чинності норма Податкового кодексу, якою введено новий місцевий податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Зокрема, у Києві за 1 кв. м житлової площі для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. м, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. м, податок становитиме 1% розміру мінімальної заробітної плати (на рік), встановленої законом на перше січня звітного (податкового) року.
Для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. м, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів податок встановлений у 2,7% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Квартири площею до 120 кв.м., житлові будинки площею до 250 кв.м, садовий або дачний будинок, об\’єкт житлової нерухомості, що належить багатодітним сім\’ям та прийомним сім\’ям, у яких виховується троє та більше дітей, не оподатковуються.

Оксана ХУДОЯР

Джерело gazeta.ua