Шахраї видурюють у хворих буковинців тисячі гривень

Шахраї видурюють у хворих буковинців тисячі гривеньТисячі довірливих буковинців стають жертвами телефонних шахраїв. Тепер злодії видають себе за лікарів і по телефону ставлять діагнози й призначають лікування, виманюючи тисячі гривень на ліки, які є простими біологічними (дієтичними) добавками.

Пенсіонер з Новоселиччини Іван після операції ніяк не міг одужати. Лікарі у медзакладах краю так і не змогли встановити точного діагнозу його недуги, отож за кілька місяців чоловік витратив тисячі гривень на неефективне лікування. Та одного разу, слухаючи радіо-«брехунця», Іван натрапив на цікаву передачу, у якій відомі лікарі з Київського реабілітаційного центру обіцяли вилікувати від усіх недуг та надавати безкоштовні консультації. І за переліченими ведучим симптомами однієї з хвороб чоловік впізнав свою болячку. Тому одразу ж зателефонував за номером, який так люб’язно оголошували під час передачі (044 224 77 55). По той бік слухавки сказали, що з ним зв’яжеться лікар, аби БЕЗКОШТОВНО проконсультувати. За кілька хвилин й справді до Івана зателефонував чоловік, який представився лікарем на прізвище Дяченко.

Він вислухав хворого та порадив приїхати до центру на лікування. Вартує воно 500 гривень в день. Курс має тривати щонайменше 40 днів. Тобто сплатити потрібно 20 тисяч гривень. Іван, звісно, таких коштів не мав. Лікар, запевнивши, що це не проблема, запропонував амбулаторне лікування з постійним БЕЗКОШТОВНИМ супроводом. Одразу ж виписав хворому ліки. Зазначив, що пити їх треба під наглядом (по телефону) лікаря, який щодня телефонуватиме і контролюватиме процес. Дяченко переконував, що препарати вже на 5-й день почнуть діяти, а за 10 днів Іван бігатиме, наче молодчик. Вартість медикаментів становила 2 840 грн. Та, попри те, що вже витратив у лікарнях купу грошей до цього, Іван, не довго думаючи, погодився. Бо ж так гарно і грамотно лікар говорив. За кілька хвилин з Іваном вже зв’язався представник того центру в Чернівцях. Жінка пообіцяла уже завтра доставити йому призначені лікарем препарати.

Медикаменти Іван і справді отримав вчасно, у квитанції про отримання розписався, кошти сплатив. У пакеті виявились три невеличкі флакони з таблетками. Беззастережно довіряючи лікареві, чоловік почав справно їх приймати. Дяченко щодня телефонував і казав, що за день-два Іван відчує себе ледь не найздоровішою людиною у світі…

Та дива з Іваном так і не сталося. На п’ятий день Дяченко розповів, що наразі у них в центрі відбувається симпозіум лікарів і медики з інших центрів розглядають його унікальний випадок. Сказав, що з Іваном хоче поспілкуватися лікар з Харкова, який вважає, що йому, зважаючи на нинішній стан здоров’я, необхідно припинити прийом придбаних ліків і приймати інші. І це конче необхідно зробити, бо в іншому випадку ті ліки будуть неефективними. Та Іван уже витратив майже три тисячі гривень на ті «супер-ефективні» ліки від лікаря Дяченка! А тут треба ще зо 4 тисячі на інші… Чоловік почав обурюватися. На що харківський ескулап образився, сказавши, що він лікар і нічого йому перечити, та повісив слухавку. Тоді Іван почав телефонувати лікарю Дяченку. Бо він же так гарно говорив, був таким люб’язним! Але й той більше не захотів говорити з Іваном і не брав слухавку. Аж тепер чоловік почав усвідомлювати, що став жертвою шахраїв — ті люди справжніми лікарями бути не могли.

І дійсно, коли пан Іван (справжнє ім’я просив не називати, бо соромно перед сусідами) приніс до редакції ті ліки, які йому виписав псевдо-лікар, з’ясувалось, що то звичайні дієтичні добавки, або, як їх ще називають, БАДи, які можна придбати в Інтернеті усього за 4-8 доларів за упаковку. І вони не є ліками! Як і ті «лікарі по телефону» не є лікарями.

На жаль, таких іванів на Буковині сила-силенна. Про це нам розповіли у Головному управлінні охорони здоров’я Чернівецької ОДА. До них люди (і молоді, і старі) звертаються вже після того, як вживанням отих БАДів завдали шкоди своєму здоров’ю. Тому в управлінні категорично закликають буковинців не довіряти подібним передачам. Адже засіб масової інформації (радіо у випадку Івана) не несе відповідальності за зміст реклами. За все відповідає рекламодавець. Тому не варто беззастережно сприймати на віру все, що лунає з радіоточки, як би правдиво воно не звучало.

Окрім того, справжній лікар, який поважає себе та свою професію, розуміє покладену на нього відповідальність за здоров’я та життя людини, не може встановлювати діагноз, а тим більше, призначати лікування по телефону. Для цього він повинен бачити пацієнта та уважно його обстежити. І обов’язково мати відповідну освіту й ліцензію на здійснення медичної практики. Отож у медиків, котрі практикують поза офіційними медичними закладами, потрібно вимагати показувати оригінали цих документів. А без консультації лікаря-фахівця розпочинати прийом отих БАДів – це означає гратися з вогнем, ризикуючи власним здоров’ям. Адже, по-перше, невідомо, чи сертифіковані вони в Україні, по-друге, чи не завдадуть вони більше шкоди організму, аніж користі. Й, по-третє, почасти це невиправдана витрата чималих коштів, адже отримання очікуваного результату від вживання згаданих препаратів зазвичай є вельми сумнівним.

Ми вирішили поцікавитися у тих горе-лікарів, чому вони так чинять з хворими людьми. Зателефонувавши за тим самим київським номером, що й Іван, почули вельми приємний і люб’язний голос. Та коли ми представились та попросили передати слухавку керівнику для розмови, голос вмить змінився й відповів, що то ми набрали «гарячу лінію» з прийому оголошень в газету і кинув слухавку. Більше додзвонитися туди нам не вдалося. А мобільний телефон лікаря Дяченка взагалі виявився «недоступним».

Іван відчуває себе ошуканим. Та сил боротися з шахраями не має, бо треба думати, як далі лікуватися та шукати ліки, які б хоч трішки допомогли. Але те, що його ошукали – то правда. І такі дії є карними. Бо ж є стаття 190 Кримінального кодексу України, яка визначає шахрайство як заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою.

Наразі ж в Україні таких шахраїв повно. Вони продають препарати у 20-100 разів дорожче за їхню реальну вартість і представляються лікарями або від якихось центрів, або ж навіть від міністерства охорони здоров’я. Імена та номери телефонів пос-тійно змінюють. Назв ліків, які призначають, не розголошують. Так само, як і не надають сертифікатів, ліцензій тощо. Переважно в пакетах до «пацієнтів» надходять біодобавки «SOLARAY».

Тому ми закликаємо наших читачів не «вестись» на подібних псевдолікарів. Не довіряти різним пройдисвітам! Лікуватися у людей, які мають підтверджену оригіналами відповідних документів кваліфікацію! Сприймати рекламу як рекламу, а не як манну небесну! У випадку, коли ви все- таки стали жертвою шахраїв, звертайтесь до правоохоронних органів. І будьте більш критичними та менш довірливими. Пам’ятайте, що на вас повсюди чатують люди, не чисті на руку і совість.

Будьте здорові!

Надія Вірна

P.S. Тим часом, до Івана продовжують надзвонювати «лікарі». І далі нав’язують «суперефективні» ліки, вже за 1 800 грн.

Новини Партнерів