Терористи з Василькова чи провокація влади?

За два дні до святкування Дня незалежності Україною пронеслась новина – «у м. Васильків Київської області співробітники СБУ затримали трьох учасників організованого злочинного угруповання, які мали намір скоїти вибух під час святкування Дня Незалежності. Під час обшуку приміщення, яке зловмисники орендували неподалік центральної площі, виявлено саморобний вибуховий пристрій, наповнений елементами ураження різного розміру (цвяхи, гайки тощо). За даними слідства, зловмисники планували здійснити вибух 24 серпня у Києві або передмісті під час святкування Дня Незалежності України».
До вечора вже затримали п’ятеро націоналістів від «Патріота України». Серед них – депутат Васильківської міської ради, голова комісії з питань молоді і спорту Сергій Бевз, співзасновник спортивного товариства «Соловейко» ім. Р.Шухевича Віталій Зателепа та активіста Соціал-національної асамблеї (СНА) Володимира Шпару. Після ночі під вартою хлопців відпустили, не висунувши обвинувачень. У Соціал-національній асамблеї, членом якої є «Патріот України», заявили, що це підстава. В приміщення офісу їм підкинули листівку, складену провокаторами від імені СНУ, із погрозою фізичної розправи над президентом Віктором Януковичем.

Як згодом розповіли хлопці на прес-конференції в УНІАН, що все це було зроблено для того, щоб мати привід заборонити акції протесту на 24 серпня. Окрім того всі процесуальні дії, що проводилися співробітниками СБУ, відбувалися з грубими порушеннями. Працівники СБУ ж пояснювали свою присутність та обшуки анонімним дзвінком.

Опісля прес-конференції, яку дали хлопці, стало відомо, що кримінальну справу таки порушено. Вже під вечір 23 серпня почалось їх повторне затримання. Наразі затримано восьмеро націоналістів.

Оці обшуки і затримання дуже нагадують те, що відбувались з УНА-УНСО в 2001 році та з рухом «ПОРА» в 2004 році. Тоді теж в офісах цих організацій знаходили зброю, вибухівки та погані листівки. Час іде, а чекістські методи залишаються.
Про розвиток подій – читайте в наступному номері «Часу».
Надія Вірна

Новини Партнерів