День зимового сонцестояння

 
Цього року воно відбудеться 21 грудня о 09:20:30 за київським часом.
Це астрономічне явище, яке відбувається щорічно 21 або 22 грудня (іноді 20 чи 23 грудня, залежно від року та часових поясів).
Цього дня Сонце досягає найнижчої точки над горизонтом у північній півкулі, що зумовлює найкоротший світловий день і найдовшу ніч року.
У південній півкулі цей день, навпаки, є днем літнього сонцестояння, коли спостерігається найдовший день і найкоротша ніч. Зимове сонцестояння є символічним переходом від темряви до світла, нагадуючи про циклічність природи й життя.
Вважається, що в той час, коли на землі настає найдовша ніч, можна загадати найзаповітніше бажання – і воно неодмінно збудеться.
Ще в давнину люди знали про це явище і надавали йому великого значення. У слов’ян дата зимового сонцестояння, або як вони його називали, сонцевороту, була днем народження Коляди – богині зимового сонця.
Вона боролася зі злим духом Карачуном, який хотів вкрасти сонце, але йому це не вдавалося – день прибував, і природа, світло і тепло відроджувалися.
Стародавні слов’яни з цієї нагоди розпалювали велике багаття, як символ Сонця, водили хороводи, ходили подвір’ями та співали колядки з побажаннями здоров’я та добробуту, а натомість отримували солодощі та випічку.
Господині накривали святковий стіл, усі обмінювалися подарунками. Показово, що з переходом Православної церкви України з юліанського на новоюліанський календар православні віряни починають колядувати 24 грудня: відтоді сонце, яке “стояло на місці”, починає рухатися, а сам день – збільшуватися.
Вважається, що будь-яка справа, розпочата в день зимового сонцестояння, обов’язково буде вдалою. Тому все важливе і значуще краще почати саме в цей день.
Ukrainian People Magazine

peredplata

Залишити відповідь