За один день шахраї ошукали 4 буковинок на суму понад 170 тисяч грн

Правоохоронці закликають не розголошувати коди від картки, паролі від Інтернет-банкінгу, CVV-коди, номер і строк дії банківської карти та іншу персональну інформацію. Якщо вам телефонують невідомі та представляються працівником банку, а в розмові просять продиктувати конфіденційну інформацію, негайно телефонуйте до поліції на спецлінію «102».

Про це інформує відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області.

Так, 24 грудня до поліції звернулися одразу чотири буковинки з повідомленнями про те що вони стали жертвами шахрайства. Заявниці розповіли поліцейським, що їм зателефонували невідомі особи та представлялися працівниками фінансових установ. Псевдобанкіри оманним шляхом, увійшовши в довіру до жінок, дізналися всі персональні та банківські дані. Після чого з карткових рахунків буковинок зникли заощадження.

Таким чином, 37-річна чернівчанка втратила 95 тисяч гривень, а 46-річна ¬– 37 тисяч гривень. Також за такою ж схемою 37-річну жительку міста Новоселиця ошукали на 15 400 гривень. У 44-річної жительки села Буденець аферисти виманили 23 тисячі гривень.

За вказаними фактами дізнавачі поліції розпочали кримінальні провадження, передбачені статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Щоб зберегти свої кошти та не потрапити на гачок псевдобанкірів дотримуйтесь декількох порад: не повідомляйте персональні дані, номер та строк дії банківської картки, PIN-код, CVV2-коди, паролі до Інтернет-банкінгу, кодове слово або іншу інформацію невідомим особам, навіть якщо вони називаються співробітниками банку.

У разі отримання подібних дзвінків зателефонуйте до банківської установи, а якщо ви все-таки стали жертвою онлайн-шахрайства, негайно звертайтеся до поліції за номером 102.