У Чернівцях отруїлися діти

У Чернівцях отруїлися дітиВісім дітей, які відвідують дитсадок №38, було госпіталізовано 25-29 липня в обласну дитячу лікарню зі скаргами на підвищення температури та нудоту.

Перший випадок госпіталізації стався 25 липня, другий та третій – 27-28 липня. Батьки перших трьох дітей хворобу із відвідуванням дитсадка не пов’язували. Після реєстрації ще п’яти випадків захворювання дітей ГУ Держсанепідемслужби у Чернівецькій області у дитсадку №38 розпочало епідеміологічне обстеження та проведення профілактичних і протиепідемічних заходів. Стан дітей стабільний. Про це повідомила головний державний санітарний лікар Чернівців Наталія Клімчук.

В ході епідеміологічного обстеження на бактеріологічне, фізико-хімічне, вірусологічне дослідження відібрано добові проби, харчові продукти ( масло, яйця, печінка, яловичина, капуста, морва, буряк) та питна вода. Бактеріологічним обстеженням на носійство патогенної мікрофлори кишкової групи охоплено працівників харчоблоку дошкільної установи.

Ситуація перебуває під контролем ГУ Держсанепідемслужби у Чернівецькій області. Заключного діагнозу ще не має, збудника хвороби ще не визначено, основну причину спалаху хвороби та обставини, що сприяли його виникненню встановлюються.

З колективом дитсадку, представниками батьків 29 липня зустрівся секретар міської ради Ярослав Кушнірик, керівник управлінь охорони здоров’я та освіти міської ради. Перевірено дотримання у дитсадку санітарних норм та якість виконання профілактичних та протиепідемічних заходів, організовано опитування батьків усіх вихованців на предмет виявлення у дітей симптомів хвороби. Загалом дитячий дошкільний заклад відвідують 370 дітей. Скарг на незадовільні санітарні умови чи погане харчування від батьків не надходило.

«Стан дітей, які захворіли, перебуває на постійному контролі. Усі діти будуть забезпечені необхідним лікуванням та медичною допомогою. Після встановлення причини спалаху хвороби зробимо належні висновки. Це один із дошкільних закладів Чернівців,де створені найкращі умови для дітей. Тому усі зацікавлені у результатах епідеміологічного обстеження і встановленні причини цієї прикрої події. Ситуація під контролем, вжиті протиепідемічні заходи забезпечать локалізацію та ліквідацію спалаху. Жодних підстав для зайвого хвилювання у батьків немає», – заявив міський голова Олексій Каспрук.