Упродовж 2022 року поліцейські Чернівецької області притягнули до відповідальності 2672 правопорушників, які здійснили завідомо неправдивий виклик спеціальних служб, зокрема поліції.
Щодня на спецлінію «102» надходять десятки повідомлень про різні злочини та правопорушення. Поліцейські реагують та ретельно перевіряють кожну отриману інформацію. Проте зустрічаються випадки, коли громадяни свідомо здійснили завідомо неправдивий виклик спеціальних служб: поліції, швидкої медичної допомоги, рятувальників чи інших аварійних служб.
Загалом за милуй рік працівники поліції Буковини склали 2672 адміністративних протоколи за статтею 183 (Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб) Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Найчастіше заявники телефонували до поліції перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння. Викликавши поліцейських, вони намагалися вирішити особисті неприязні відносини у родині чи з друзями. Були випадки, коли люди забували, де припаркували свої транспортні засоби і повідомляли про їх незаконне заволодіння. Також до правоохоронців надходили заяви від громадян про нібито вчинення щодо них крадіжок, грабежів, розбоїв, а згодом з’ясовувалося, що люди самі губили своє майно або не пам’ятали, де його залишили.
Порушників працівники поліції притягнули до адміністративної відповідальності. Відповідно до чинного законодавства за завідомо неправдивий виклик спеціальних служб передбачене покарання у вигляді накладання штрафу від п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Поліцейські Буковини звертаються до громадян з проханням бути свідомими і відповідальними перш ніж звертатися з неправдивими повідомленнями. Виїжджаючи на хибний виклик, працівники екстрених служб витрачають час та зусилля, тоді як саме в цей момент, можливо, хтось дійсно потребує їхньої допомоги.
Джерело: відділ комунікації поліції Чернівецької області