Чернівецька область: вражаюча статистика пожеж в екосистемах.
43 пожежі зареєстрували у Службі порятунку за минулі вихідні, це абсолютний антирекорд протягом 2024 року, який вбиває екологію, тварин та самих людей! Чому буковинцям не варто палити суху траву, давайте розбиратися разом?!
З настанням осені на Буковині різко зросла кількість випадків спалювання залишків сухої рослинності. На жаль палії не зважають на те що, це приносить шкоду не лише навколишньому середовищу, а й маленьким тваринам, для яких суха рослинність – місце проживання та схову і які зазвичай першими гинуть в полум’ї.
Наступне, це шкода для здоров’я. Під час спалювання великої кількості рослинних решток в атмосферу потрапляє близько дев’яти кілограмів димових мікрочастинок. Окрім того, дим від спалювання містить діоксини, дуже отруйні для людини речовини.
Ще одним негативним фактором пожеж в екосистемах є забруднення екології.
Яка ж альтернатива? Щодо методів управління небажаною рослинністю, найефективнішим вважається її косіння. Зібрану траву найкраще переробити на компост.
❗ І останнє, не зважаючи на застереження рятувальників, буковинці продовжують бути основним чинником виникнення пожеж в екосистемах, тож за спалювання доведеться відповідати.
Деталі: http://surl.li/sdqrer
Джерело: ГУ ДСНС України у Чернівецькій області