Резонансні убивства підлітків у Румунії: головний підозрюваний зізнався

У Румунії після відставки глави національної поліції та протестів у зв’язку з убивством 15-річної дівчини затриманий поліцією чоловік зізнався у скоєному.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на агентство AP.

Адвокат затриманого заявив у неділю, що його клієнт визнав свою вину в убивстві двох дівчат-підлітків.

 

Адвокат Богдан Олександру повідомив румунським ЗМІ, що Георге Дінка підтверджує, що він убив 15-річну Александру Мачесану і 18-річну Луїзу Меленку та спалив їхні тіла. Мачесану була викрадена у четвер, а Меленка зникла у квітні.

У п’ятницю глава румунської поліції подав у відставку після того, як він заявив, що офіцери занадто повільно реагували на телефонні дзвінки Мачесану на гарячу лінію національної надзвичайної служби.

Поліції знадобилося 19 годин, щоб знайти дівчину, якій вдалося тричі подзвонити за номером екстреної служби та повідомити, що її побив і зґвалтував чоловік, який підібрав її по дорозі, коли вона їхала автостопом.

У неділю ввечері президент Клаус Йоханніс виступив з телевізійною заявою, в якій визнав помилки в роботі поліції.

“Румунські установи не виконали свій обов’язок із захисту основного права на життя. Винним доведеться понести суворе покарання. Ми повинні знайти способи запобігти повторенню подібних трагедій”, – заявив Йоханніс.

У неділю ввечері в Бухаресті зібралися понад 100 осіб у пам’ять про жертв-підлітків. Захід був організований жіночими правозахисними групами і організаціями, які борються з насильством в сім’ї.

Масовий протест проти халатності і некомпетентності поліції відбувся в Бухаресті в суботу.

Через резонансне вбивство дівчинки, яка тричі дзвонила в службу порятунку, звільнили главу поліції.

 
У Бухаресті тисячі людей взяли участь в акції протесту через зґвалтування і вбивство 15-річної дівчини в місті Каракал, повідомляє Європейська правда в неділю, 28 липня.
 
 
Протести спровокували некомпетентність поліції, через яку загинула 15-річна Олександра. За повідомленнями, поліції знадобилося 19 годин, щоб знайти дівчину, яка тричі телефонувала за номером екстреної служби.
 
По телефону вона стверджувала, що її побив і зґвалтував чоловік, який підібрав її по дорозі, коли вона добиралася автостопом у Каракал із сусіднього села.
 
За словами начальника поліції Іоанна Буда, якого вже звільнили, Олександра кричала “він підходить, він підходить” перед тим, як дзвінок обірвався.
 
Поліцейські кажуть, що спочатку намагалися відстежити місце, звідки вона дзвонила. Але ідентифікували будинок, у якому дитина могла перебувати, о 03:00 у п’ятницю.
 
Однак поліція звернулася за ордером на обшук, хоча закон цього не вимагає, і чекала до ранку, щоб увійти в будинок. Вони обшукали його тільки через 19 годин після останнього дзвінка дівчини.
 
Як повідомляють місцеві ЗМІ, вбивця затриманий і заарештований. Під час обшуку серед бетонних конструкцій, металевих бочок і заповнених водою ям співробітники правоохоронних органів виявили згорілі останки як мінімум чотирьох людських трупів. Олександра (15 років) і Міхаела (19 років) стали останніми жертвами 57-річного автомеханіка на ім’я Георге Дінке.
 
“Це був дзвінок від зниклої дівчини, вчора STS (сервіс телекомунікацій) послав нам область і три неправильні розташування. Люди з району пішли туди і нічого не знайшли… Але в процесі пошуків вони побачили машину, яка кілька разів з’являлася на фотографіях. Її обшукали і виявили в бочці ще людські останки з перснями, прикрасами”, – сказав Джеорджан Дреган, прес-секретар румунської поліції.
 
Олександра зникла за 2 дні до того, як були знайдені її останки, Міхаела зникла 4 місяці тому. Обидві були зґвалтовані і вбиті. Їхні останки були знайдені навіть у холодильнику в будинку вбивці.
 
Вбивця жив якийсь час в Італії, звідки був депортований. Він розлучений, має чотирьох повнолітніх дітей. Дівчаток він тримав на складі, збудованому із цегли та бетону.
 
Підозрюваного Дінке в румунській пресі вже порівнюють з американським серійним вбивцею і некрофілом Тедом Банді.
 

Новини Партнерів