У Чернівецькій області поліція розслідує 11 кримінальних проваджень за ознаками кримінальних правопорушень

Поліцейські Буковини продовжують протидіяти та виявляти правопорушення, вчинені високопосадовцями

Так, наразі слідчі підрозділи ГУНП в Чернівецькій області розслідують 11 кримінальних проваджень за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених статтею 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального Кодексу України. Про це інформує Відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області.

Фігурантам двом із цих справ співробітники слідчого управління уже повідомили про підозру. Нагадаємо, одного з них у червні правоохоронці задокументували незаконні дії державного службовця виконавчої служби. Порушник вимагав гроші в обмін на закриття виконавчих проваджень.

Правоохоронці з’ясували, що 34-річний державний виконавець одного з районних підрозділів виконавчої служби вимагав від буковинця неправомірну вигоду. За грошову винагороду в розмірі 10 тисяч гривень він обіцяв посприяти у закритті десяти виконавчих проваджень.

Слідчі поліції також повідомили про підозру депутату Хотинської міської ради, який у травні одержав неправомірну вигоду у сумі 4 тисячі доларів США за надання буковинцю в оренду земельної ділянки у Хотині.

За процесуальним керівництвом прокуратури Чернівецької області матеріали ще двох кримінальних проваджень стосовно буковинських високопосадовців слідчі поліції вже направили до суду.

Зокрема, 27 березня у Чернівцях під час отримання неправомірної вигоди правоохоронці затримали голову військово-лікарської комісії. За тисячу доларів США порушниця обіцяла посприяти призовникові у визнанні його непридатним для проходження військової служби.

Під час досудового розслідування поліцейські встановили, що 54-річна голова військово-лікарської комісії військового комісаріату вимагала у призовника кошти, щоб допомогти уникнути служби в Збройних Силах України.

Також у червні слідчі завершили досудове розслідування щодо посадовця райдержадміністрації за отримання неправомірної вигоди. За сприяння в зміні цільового призначення земельної ділянки, чиновник вимагав у буковинця 1,5 тисячі доларів США.

Правоохоронці довели причетність обох високопосадовців до скоєння злочинів, передбачених частиною 1 статті 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального Кодексу України. За процесуальним керівництвом прокуратури Чернівецької області слідчі скерували обвинувальні акти до суду щодо лікарки ВЛК та депутата райдержадміністрації. 

По інших відкритих кримінальних провадженнях щодо високопосадовців  тривають слідчо-розшукові дії.

Відділ комунікації поліції Чернівецької області