В Івано-Франківській області двох людей підозрюють у спробі захоплення влади у регіоні.

В Івано-Франківській області затримали двох людей, яких підозрюють у спробі захопити владу у західних областях України та створити “Республіку Україна”.

Про це йдеться у повідомленні обласної прокуратури у Facebook.

Двох затриманих підозрюють у спробі організації насильницької зміни конституційного ладу та захоплення державної влади у західних областях України. Їм повідомили про підозру за статтею ч. 1 ст. 109 КК України, за яку передбачено до 10 років позбавлення волі.

“За даними слідства, двоє подільників підтримували антиконституційні ідеї федералізації України та створення Федеративної Республіки України шляхом відокремлення від держави України окремих її областей”, — йдеться у повідомленні відомства.

Підозрювані хотіли організувати “національні збори”, щоб пред’явити вимоги щодо усунення з посад осіб у вищих та місцевих органах державної влади, а також проведення псевдовиборів та утворення “рад”, зазначили у відомстві.

За даними слідства, вони підбирали та залучали у різних областях України колишніх військовослужбовців та працівників правоохоронних органів. Вони повинні були вчинити захоплення будівель органів державної влади, мостів, вузлів комунікацій, транспортних засобів, сховищ, а також вчинити насильство щодо представників влади та інші дії, які можуть призвести до захоплення та блокування органів державної влади в окремих регіонах України, додали в прокуратурі.

Також правоохоронці зазначили, що підозрювані підшукували на території західних областей України близько 500 осіб із досвідом ведення бойових дій для захоплення адміністративних будівель.

“Крім того, змовники створили та очолили громадські організації для поширення публічних закликів і матеріалів щодо популяризації ідей федералізації України та поширення проросійської пропаганди”, — наголошує відомство.

peredplata