Про фармацевтичну мафію та систему охорони здоров\”я в Україні

Про фармацевтичну мафію та систему охорони здоров"я в Україні \”Я думаю, що системи охорони здоров\”я, як в Україні, мабуть, гіршої немає ніде\”, заявив під час веб-конференції народний депутат України Геннадій Москаль.

Відповідаючи на запитання щодо дорожнечі лікування в Україні він відповів наступне:

ГЕННАДІЙ МОСКАЛЬ

От я сьогодні проводжу депутатське розслідування щодо вартості ліків. Тобто, я витребував з Державної служби по контролю за лікарськими засобами перелік всіх ліків іноземного виробництва, які дозволені для продажу в Україні. Детально з цим переліком можна ознайомитись на моєму офіційному сайті, або в мережі Фейсбук. Я групую ліки по країнах виробника. І купую ці ліки в аптеках України і аналогічні ліки купую в аптеках країн Європейського Союзу.
На жаль, я це можу зробити тільки в Румунії, бо поки це ще єдина країна ЄС, яка продає ліки без рецептів. Всі інші – строго по рецепту. І порівнюю. Так, ціни на деякі ліки в Україна у 2-5 разів вищі, ніж в країнах Євросоюзу. При тому, що рівень зарплат і пенсій значно відрізняється. Їдучи в Чернівецьку область, я вибрав 48 найменувань ліків, які за даними Державної служби по контролю за лікарськими засобами, мали б імпортуватися з Молдови. І захотів їх купити в аптеках Києва, а потім зрівняти з цінами в аптеках сусідньої Молдови. Але ні одного лікарського засобу виробництва Молдови я в аптеках Києва не знайшов і про них там ніхто не чув.

Сьогодні мною закуплені ліки, які виробляються в Російській Федерації і в Білорусі. Я на наступному тижні маю намір поїхати в Гомель і там закупити ці препарати, аби порівняти. Про що я поінформую.

Просто нас дурять. І найбільша мафія, яка є в Україні, – це фармацевтична. На жаль, поняття \”мафія\” у нас не закладено в Кримінальному кодексі України.

Чому в нас така велика смертність і ми є лідерами в Європі і світі? Тому що люди не мають за що купувати ліки. Люди не лікуються. Через дороговизну ліків, їх фальсифікацію (замість ліків п\”ють вітаміни, крейду або інші хімічні сполуки), а також те, що ми дозволили закуповувати ліки в офшорних компаніях за такою схемою: Україна закуповує ліки в офшорній компанії, яка знаходиться на Кіпрі, а вона, в свою чергу, закуповує їх в Індії. Як мені кажуть фахівці, ці ліки не закуповуються на приватних чи державних індійських заводах, а в різних підвалах, де виробляється фальсифікат.

Основна смертність в Україні не від онкологічних захворювань. 80% населення України помирає від серцево-судинних захворювань. Ті ліки, які дешеві, не допомагають, а ті, що допомагають, сьогодні в Україні вартують від 250 до 600 грн. Так що з таким рівнем заробітних плат, пенсій, українці приречені тільки на вимирання.

Світлина finance.obozrevatel.com

peredplata