Більшість у Раді скасувала поправку Яценюка, яка збільшувала пенсії на 300 гривень

Більшість у Раді скасувала поправку Яценюка, яка збільшувала пенсії на 300 гривеньПереголосування вже прийнятої пенсійної реформи у парламенті 6 вересня 2011 року засвідчило: влада не бажає забезпечити пенсіонерам гідне життя і змушена відмовлятися не лише від своїх передвиборчих обіцянок, а й від рішень, за які проголосувала підконтрольна їй більшість у Раді.

В понеділок провладна більшість у Верховній Раді виключила з ухваленого у липні закону про реформування пенсійної системи єдиний пункт, який хоч трохи покращував життя пенсіонерів. Тоді в липні «регіонали» і Ко, скопом відхиляючи поправки опозиції, пропустили поправку №40 до закону про пенсійну реформу. Це була поправка лідера «Фронту Змін» Арсенія Яценюка щодо осучаснення пенсій, завдяки якій вже зараз можна було би збільшити пенсії.

Механізм простий: Яценюк запропонував враховувати при обчисленні пенсій середню заробітну платню за 2009-й рік, а не за 2006-2008 роки, як це відбувається зараз. Тобто розраховувати пенсії не з 928 гривень, а з 1650 гривень. Завдяки цій поправці 10 мільйонів українських пенсіонерів мали б отримувати щомісяця на 334 гривні більше.

Проте, коли в уряді підрахували, що для реалізації поправки необхідно віднайти додатково ще 35 мільярдів гривень, від уже проголосованої поправки влада вирішила відмовитись. І тепер уряд заявляє, що для такого збільшення пенсій в бюджеті грошей немає.
Звичайно, дуже складно знайти гроші для пенсіонерів, коли треба кілька сотень мільйонів не ремонт резиденцій в Криму та Карпатах, а ще на добудову вертолітного майданчика.

У «Фронті Змін» говорять, що готові пояснити владі, де і за рахунок чого можна знайти гроші для пенсіонерів. Передусім – скоротивши необґрунтоване збільшення витрат на утримання органів державної влади – 5 мільярдів гривень на рік. По-друге, припинивши списування державних коштів під сумнівним приводом подорожчання об’єктів Євро-2012. Розрахунки показують – іще 15 мільярдів гривень. По-третє, закривши корупційні «чорні дірки» на кшталт фірми «Лівела», що безкарно зникла і не сплатила податки до бюджету, – ще 5 мільярдів гривень. По-четверте – продавши державні дачі та резиденцій за їх ринковою вартістю – ще мінімум 10 мільярдів гривень. По-п’яте – скасувавши пільги депутатам і вищим чиновникам – ще близько 1 мільярда гривень. Виходить 36 мільярдів гривень, на один мільярд більше від суми, необхідної для реалізації поправки Яценюка про збільшення пенсій. Як кажуть у таких випадках, міністри, а ви у власній кишені шукати гроші не пробували? Схоже, що ні.

«Гроші в країні є. Проте правляча верхівка не бажає витрачати ці кошти на пенсіонерів, яким два роки тому на виборах президента влада обіцяла справедливі пенсії і покращення життя вже зараз. У них тепер інші плани на державні гроші, пенсіонери в ці плани не входять», – зазначив Арсеній Яценюк.

Усі поправки до пенсійної реформи, які 6 вересня виносилися на голосування, були лише прикриттям необхідності скасувати поправку №40. Її прибрали з закону 245 голосами.

«Те, що сьогодні робить провладна більшість, є знущанням над народом. Опозиція звернеться до Конституційного суду про визнання неконституційним цього рішення», – заявив Яценюк з трибуни Ради після голосування.
«Я вас можу запевнити, що за будь-яке ваше рішення, вам треба буде нести відповідальність. Зокрема й за це», – додав він, звертаючись до депутатів із провладної більшості.