Як Іван Василеві Батьківщину продав або Скільки коштує у Чернівцях продати партію ВО «Батьківщина»

Чернівці – це місто, де гендлювали з часів палеоліту і до наших днів. Тут продавали і купували все, що потрібно людям для життя, побуту. Не торгували у Чернівцях тільки батьківщиною.

Щоправда, це табу було порушено у 2010 році Петром Гасюком. Будучи двічі народним депутатом з-під крила Юлії Тимошенко, цей карпатський гуцул з Дермидонтівки встиг її тричі за рік продати. А, насамкінець, партію ВО «Батьківщина» оптом спродав Януковичу за «пушку тютюну».

Юлія Тимошенко не довго сумувала і між відсидкою у тюрмі призначила на керівництво Івана Мунтяна. Напевне, сподівалася, що Іван не буде таким, як Петро. Бо він – нібито побожний чоловік. І уроки Іуди та Петра всмоктав з молоком матері. Він ж бо ці уроки вивчав, тільки висновок з них зробив зовсім не християнський.

Ще не встигли за Юлію Тимошенко закритися тюремні двері, як Іван Мунтян почав торгувати ВО «Батьківщина».

Спочатку це було у 2011 році. Тоді вперше у Чернівцях знімали мера з посади. І у цьому процесі роль фракції ВО «Батьківщина» була вирішальною. Цим і скористався Іван Мунтян. Він зумів продати дорого все, що продавалося. А що залишилося – вичистив. І після зняття Федорука Іван Мунтян почистив партію під себе настільки, що ВО «Батьківщина» на Буковині стала керована винятково однією людиною – Мунтяном.

Підпорядкування всіх одному у партії нагадувало ніби життя і стосунки у віруючих деспотичної секти. Помітно, що й керівником районних та міської організації ВО «Батьківщина» ставали пресвітери та духовні лідери протестантської церкви. А Іван Мунтян, обійнявши посаду голови Чернівецької обласної ради, також чимало працівників туди набрав з оточення своїх одновірців.

Після Революції Гідності Мунтян «зачистив» свою партію від активних революціонерів, як у 30-і роки ХХ ст. зробив Йосип Віссаріонович Сталін з комуністами-ленінцями. Останнім «впав» незмінний голос Чернівецького Майдану, голова Чернівецької міської організації ВО «Батьківщина» Юрій Скорейко. Відтоді партія стала чиста-чистісінька і повністю підвладна Іванові Мунтяну. З нею він і прийшов на вибори 2015 року.

Отримав третій результат до Чернівецької міської ради. І став чекати свого часу «Ч», як колись вичекав Петро Гасюк.

Іван дочекався. У Чернівцях знову знімали мера. Без партії ВО «Батьківщина», без її голосів це зробити неможливо. Тому заколотник і претендент на місце мера Василь Продан почав торги з Іваном Мунтяном. Спочатку вони сторгувалися «за» голосування за посаду секретаря міської ради.

Партія наказала своїм членам підтримати Василя Продана. І вони підтримали. Аби хтось не захотів кудись наліво чи направо потикнутися, з Києва приїхав сам Сергій Власенко, права рука Юлії Тимошенко у партії. Він особисто контролював голосування фракції ВО «Батьківщина». Завдяки цим голосам Продан став секретарем і дорога до виконуючого обов’язки  мера була розчищена.

Але Мунтянові треба щось дати за голоси. Кажуть, що цим «щось» є цілий телевізійний канал «Місто». Ним розплатилися.  А Іван на канал керувати, можливо, покладе свою нову соратницю Любу Годнюк, перебіжчицю з БПП «Солідарність» і супутницю його в останні дороги на молитовні сніданки то до Трампа в США, то до Порошенка в Київ, то до самого Івана в Чернівці.

Раніше Люба вірою і правдою служила партії регіонів та Михайлу Папієву. Потім прислужилася Кулішу та БПП «Солідарність», а тепер Іванові і ВО «Батьківщина». За це, подейкують, Іван Мунтян пообіцяв Любі Годнюк ще й Хотинський виборчий округ. Але, швидше за все, скоро він її таки «кине». Бо раніше цей же виборчий округ пообіцяв він і Василеві Козаку з Сокирян.

Отож Продан став секретарем. І почалася боротьба за мерство. Знову ж бо, без ВО «Батківщина» у міськраді неможливо було набрати 29 голосів.

Які торги були у Василя з Іваном, тільки їм двом відомо. Але 6 голосів з 7 (Тарас Бабух не голосував – П.К.) Мунтян продав Проданові. Скільки це коштувало?

Спочатку йшла мова про те, що після зняття Каспрука Продан добровільно віддасть посаду голові фракції ВО «Батьківщина» Олександру Пуршазі. І таким чином розплатиться з партією та Мунтяном. Але це б було не на користь Юлії Тимошенко. Адже тоді партія змушена б взяти на себе повну відповідальність за справи у Чернівцях і у Чернівецькій області. Напередодні виборів президента краще бути в опозиції і ні за що не відповідати. Та разом з цим, не хотілося й продешевити за голоси, продані Продану.

Тому шукали третю особу – т. з. «Зіц – прєдсєдатєля Фунта». Він повинен би бути послушним Іванові Мунтяну, не замішаним у владі, перебувати в опозиції, яка не може на теперішній момент претендувати на якісь серйозні посади в Україні.

Напевне, такого вони знайшли. І, швидше за все,  це буде пан Я. з структур, близьких до опального Саакашвілі. Останній вже ні на що не претендує в Україні. І взагалі він перебуває в еміграції.

Якщо Продан таким чином передасть владу у місті, то він розплатиться з ВО «Батьківщина» та Іваном Мунтяном. І сам стане знову «білим та пухнастим». Після цього вже Оксані Продан можна буде йти на вибори від ВО «Батьківщина» по Чернівецькому виборчому округу. Домовленості про це уже більше року є стійкими та непорушними. Про них знають і в оточенні президента Порошенка, і у фракції БПП «Солідарність» у ВРУ, де на сьогодні Оксана Продан  ще депутат.

Разом з міськими інтригами Іван Мунтян не випускав з-під контролю й  виборчі округи та тих людей, яких мав би виставляти на вибори.

Про Хотинський виборчий округ ми вже згадували. Там буде хтось із тих, на кого Іван вкаже. Також Глибоцький виборчий округ Мунтян міцно триматиме у своїх руках. Тим паче, що там багато виборців серед румуномовного населення. І це мала батьківщина лідера ВО «Батьківщина» у Чернівецькій області. А ще, там чимало землі, людей, підприємств знаходиться у власності Мунтяна. Тож якщо він туди сам не піде балотуватися, то Альону обов’язково пішле. Або ще когось.

Кіцманський округ уже добре пригодований Іваном Рибаком, головою Чернівецької обласної організації БПП «Солідарність». Тож батьківщинівцям там нічого не світить. Але й Рибак хоче, аби йому створили комфортні умови. Не виключено, що він уже домовився з Мунтяном про висування від ВО «Батьківщина» по Кіцманському округу ймовірно непрохідної кандидатури. Таким чином Рибак знову стане народним депутатом.

Про те, що подібна домовленість уже могла відбутися, свідчить присутність на партійній конференції БПП у 2017 році Оксани Продан та ще не одного «хитрого політика» чернівецького розливу.

Кажуть, що Іван Мунтян хитрий-хитрий, а  шкварки любить… Він зумів оплутати не тільки область, а й місто. Підлу підступну роль тут зіграв голова ОДА Олександр Фищук. Він цілковито відійшов від «Народного Фронту», який привів його до влади, і здрейфував  в бік аграріїв з Василем Козаком. Аби себе убезпечити від гніву колишніх однопартійців, він тихенько заліз під крило Юлії Тимошенко. Швидше за все, під черево Івана Мунтяна. І той його захищає. А Фищук шкодить Бурбаку, шкодить області вже відкрито.

Дуже прикро, що цієї шкоди не хочуть помічати у партії БПП «Солідарність». Напевне, вони підливають оливи у вогонь протистояння між Фищуком і Бурбаком. Тим самим вважають, що руками голови ОДА підривають авторитет  Бурбака. Фищук, окрім Мунтяна, ще й домовляється з кумом Порошенка, міністром інформації  Юрієм Стецем.

І ніхто не задумався, що на цій війні БПП з Бурбаком та «Народним Фронтом» виграє Юлія Тимошенко. А партія БПП «Солідарність» перетворюється у ренегата від президента Порошенка.

З огляду на окремі домовленості з Мунтяном, перехід в опозицію до президента голови ОДА Фищука, який обраний депутатом також від БПП «Солідарність», сама президентська політична сила починає вже підігравати Юлії Тимошенко та ВО «Батьківщина».

За таких умов Петрові Порошенкові ні з ким буде навіть на вибори йти. Його соратники здають президента навіть тоді,  коли ще не починалася виборча кампанія. І скоро у Чернівцях виборчий штаб президента не матиме ні людей, ні осідку.

Хіба що йому політичний притулок надасть Валерій Чинуш у готелі «Буковина». І сам особисто візьметься за організацію виборчого штабу Петра Порошенка. Тим паче, що чималий досвід там ще не забутий з часів виборів Віктора Ющенка. Незважаючи ні на що і ні на кого, у «Буковині» від Помаранчевої революції і виборів Ющенка активно функціонує музей, де показана сила єдності української нації, що веде до перемоги.

 

peredplata

1 thought on “Як Іван Василеві Батьківщину продав або Скільки коштує у Чернівцях продати партію ВО «Батьківщина»

 1. Доброго дня. Результатом таких дій є Черговий захват громадської власності, саме таку назву має петиція http://e-dem.in.ua/chernivtsi/petition/view/1095
  В той самий час, коли Ви читаєте ці рядки, тихо і непомітно в Чернівцях відбувається черговий розподіл вашого майна на користь депутатам, свого часу усунувшим М.Т.Федорука, яким вдалося таки повторити сценарій 2011 року, цього разу стосовно О.П.Каспрука.
  Помітили на скільки гірше стало за усунення М.Т.Федорука, з 2011 до 2014 рр.? Того часу мінявся тільки мер. Сьогодні вони пішли далі — зазіхнули вже на форму власності: намагаються привласнити комунальне господарство шляхом передачі ЖРЕПів у приватні руки.
  Хочете побачити на скільки гірше стане далі? Чи спробуємо дати відсіч?
  Не будьте байдужими! Прочитайте деталі та підтримайте петицію: Черговий захват громадської власності
  http://e-dem.in.ua/chernivtsi/petition/view/1095
  Дякую за активну громадянську позицію!

Comments are closed.