Зловживання у заповіднику

Прокуратурою Чернівецької області порушено кримінальну справу стосовно службових осіб Державного історико-архітектурного заповідника «Хотинська фортеця». Їм інкримінується службове підроблення та зловживання службовим становищем.

Як повідомив на брифінгу прокурор Петро Коваль, встановлено, що службові особи заповідника, з метою незаконного отримання додаткових коштів з бюджету, в період з липня 2008 р. по жовтень 2010 р. вносили завідомо неправдиві дані до табелів обліку робочого часу та відомостей про виплату заробітної плати, при цьому завищували кількість відпрацьованих ними годин. Одна і та ж службова особа «працювала» наприклад, на посаді в.о. директора заповідника, проектного менеджера та завідувала Хотинським відділом Чернівецького краєзнавчого музею. Такий приклад, на жаль, не єдиний. При цьому робочий час окремих працівників складав фактично 20 годин на добу (?!). Згідно з матеріалами ревізії, завдані державі збитки становлять 240 тис. гривень.
За словами прокурора області, стосовно Хотинської фортеці є й інші факти, котрі, на його думку, були протиправними. Зараз вони перевіряються та будуть долучені до справи. Наразі досудове слідство триває.

Наталія БРЯНСЬКА

Новини Партнерів