За яєчню та майдан – на п’ять років до тюрми

За яєчню та майдан – на п’ять років до тюрмиЦими днями відбулося два чергових судових засідання у справах в’язнів сумління — громадської активістки Ганни Сінькової (на світлині), котру обвинувачують у смаженні яєчні на Вічному вогні в Києві, та активіста листопадового Податкового майдану Сергія Костакова, якому інкримінують пошкодження автівки. Обидва вже кілька місяців перебувають за ґратами.

* * *
Ганну Сінькову суд так і не відпустив на поруки чотирьох нардепів. І якщо спочатку Ганну обвинувачували у хуліганстві, то тепер двадцятирічну підсудну мають намір засадити у тюрму за наругу над могилою. На цілих п’ять років. Перекваліфікація пов’язана з тим, що міліція вважає, наче на місці Вічного вогню поховані останки воїнів. Насправді ж Вічний вогонь виходить з 27-метрового гранітного обеліска, до котрого веде Алея Героїв. Саме там і розташовані могили 34 воїнів, що загинули в роки Другої світової війни та котрих перепоховали там. Але ж у них своя правда, свій суд, своя влада.
Ганна скаржиться на погані умови в СІЗО і заявляє про погрози на свою адресу. Окрім того, журналістка Олена Білозерська пише, що коли дівчину виводили із зали суду, то замість приготованого для неї автозаку, до центральних дверей суду під’їхав міліцейський спецпідрозділ, і близько десяти бійців у червоних беретах буквально вкинули Ганну з дверей суду в підігнаний завчасно автобус. При цьому свідки бачили, як її вдарили головою об косяк ав-тівки. Руки Ганни в цей час були скуті кайданами за спиною. Наступне судове засідання у справі Сінькової призначене на 30 червня. Нагадаємо, що світова громадськість вже визнала Ганну Сінькову в’язнем сумління. А 20 червня троє хлопців влаштували акцію на підтримку Ганни Сінькової та привернення уваги до ситуації і посмажили три яєчні на тому самому Вічному вогні.

* * *
Також 20 червня продовжилась судова тяганина у справі проти активіста Податкового майдану Сергія Костакова. Міліціянти, котрі ніяк не хотіли приходити до суду, аби дати свідчення, таки з’явились після постанови про примусове їх доправлення. Однак цього разу вже сама суддя не прийшла. Перенесли суд на 10 липня, бо, бачте, пані має інші кримінальні справи. Як повідомляє блогер Олена Білозерська, на суд прибув представник омбудсмена Карпачової з клопотанням від її імені про зміну запобіжного заходу. Але, як завше, ні роз-глянути, ні навіть відмовити в задоволенні клопотання не було кому.

І щотижня ми змушені констатувати відверте затягування справ проти політв’язнів режиму Януковича. Відверте паплюження прав людини та свободи вираження поглядів триває.

Надія ВІРНА