«Вороги преси» за версією НМПУ та ІМІ – Азаров, Янукович, Захарченко, Княжицький та інші

«Вороги преси» за версією НМПУ та ІМІ – Азаров, Янукович, Захарченко, Княжицький та іншіГоловним «ворогом преси» за версією Незалежної медіа-профспілки України та Інституту масової інформації став прем\’єр-міністр України Микола Азаров. Результати антирейтингу «Вороги преси в Україні 2012» організатори дослідження оголосили 6 червня, у День журналіста.

«Вороги преси-2012/2013» за версією НМПУ та ІМІ:

1. Прем\’єр-міністр України Микола Азаров

2. Президент України Віктор Янукович

3. Міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко

4. Народний депутат від Партії Регіонів Віталій Журавський

5. Перший віце-премєр України Сергій Арбузов

6. Керівник Апарату Верховної ради Валентин Зайчук

7. Генеральний прокурор Віктор Пшонка

8. Народний депутат від опозиції Микола Княжицький

9. Начальник Управління державної охорони Сергій Кулик

10. Генеральний директор холдингу «1+1 медіа» Олександр Ткаченко.

Миколі Азарову закидають як голові уряду – штучне обмеження спілкування міністрів із журналістами, а як формальному голові Партії регіонів – тиск на медіа, цензуру і перешкоджання на всіх рівнях.

Друге і третє місця в антирейтингу займають президент України Віктор Янукович та міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко.

До цьогорічного рейтингу потрапили медійники: екс-генеральний директор каналу ТВі і чинний народний депутат від «Батьківщини» Микола Княжицький (йому закидають знищення репутації ТВі), а також генеральний директор «1+1» Олександр Ткаченко (йому закидають дискредитацію УНІАН).

Також у списку – перший віце-прем\’єр-міністр України Сергій Арбузов, який, за неофіційною інформацією, є власником медіахолдингу, до якого, зокрема, входять газети «Взгляд» і «Капитал» і телеканали БТБ і Business (втім офіційно він цю інформацію заперечує).

Микола Азаров уже входив до рейтингу ворогів преси у 2010 році, тоді він посідав другу сходинку (охоронці прем\’єра грубо перешкоджали знімальній групі 5-го каналу у виконанні професійних обов\’язків, а прес-секретар пана Азарова Віталій Лук\’яненко вимагав від журналістів перед інтерв\’ю повністю узгодити, яким у результаті буде матеріал). А очолив список 2010-го президент Віктор Янукович (йому закидали більше десятка фактів утисків журналістів).

До речі пан Янукович також був визнаний ворогом преси за 2009 рік (10 місце) через погрози журналісту «Української правди» Сергію Лещенку та вимоги щодо погодження запитань на прес-конференції.

Минулого року головним ворогом преси за 2011 рік визнали Анатолія Могильова. Колишньому головному міліціонеру закидали численні випадки побиття журналістів під час висвітлення судових процесів чи масових акцій громадян.

Напередодні, 5 червня, свій перелік «ворогів преси» оприлюднила Національна спілка журналістів України.