Катюги з Турятки

Катюги з ТуряткиОстаннім часом Буковину не залишають проблеми. І вони крутяться навколо правлячої партії регіонів чи виходять з її середовища. Недавно на увесь світ прогриміла історія про катування людей у Заставні. Там замішаний голова райдержадміністрації, депутат районної ради від партії регіонів, голова райради Михайло Бойчук. Він зі своїм зятем, братами і охоронцем жорстоко катували чотирьох рибалок. Приковували кайданами до стовпа і карали бейсбольними бітами, ламали ребра, вибивали зуби, калічили.

Аби зламати волю людей і унеможливити супротив, стріляли з рушниць та автоматів. Ледь живими вирвалися з лабет катюг четверо заставнівських людей. Кажуть, що врятувало від сметрі їх тільки те, що п’ятий рибалка втік і міг розповісти, хто вбив чотирьох його побратимів та згодував їх рибам. Справа Бойчука завершена. Скоро суд.

А на Буковині уже з’явились нові факти катування людей. Тепер у селі Турятка Глибоцького району. Це мала батьківщина першого заступника голови ОДА, голови фракції партії регіонів в обласній раді Георгія Костянтиновича Галиця.
Минулого тижня на вихідні до озера приїхала група відпочивальників з Чернівців. Було 6 хлопців і 2 дівчини. Попередньо вони домовилися з орендарем водойми про дозвіл розташуватися у єдиній на березі альтанці. Щойно розмістилися, як до них під’їхали місцеві чоловіки. За словами відпочивальників, один з них назвався депутатом від партії регіонів і у категоричній формі зажадав звільнити альтанку. Чернівчани не підкорилися нахабному «депутату». А далі почалися великі бійки. Результат – двоє чернівецьких відпочивальників перебувають у реанімації зі струсом мозку, проламаною щелепою, вибитими зубами, без пам’яті.

Батьки потерпілих, дізнавшись, що їхніх дітей катували «депутати від партії регіонів», звернулися до партії «Фронт Змін» за допомогою. Депутат обласної ради Сергій Юлик одразу відвідав потерпілих у лікарні швидкої допомоги. Наступного дня у головному офісі партії «Фронт Змін» у Чернівцях відбулася прес-конференція, де пан Сергій розповів подробиці побиття людей у Глибоцькому районі.
За словами потерпілих, на них напало 10-15 осіб, яких привів чоловік, що назвався депутатом від партії регіонів. Він — мешканець села чи то Турятка, чи то Димка. З ним були місцеві хлопці та чоловіки. Не менше 10 осіб. Ці молоді розбійники перегородили шлях автівці, якою четверо хлопців їхали до Чернівців.

У руках нападників була гвинтівка, з якої ними було зроблено кілька пострілів, та револьвер. Приставивши дуло гвинтівки до скроні водія, розбійники наказали всім лягти на землю і закласти руки за голову. Били немилосердно. Одному хлопцеві прикладом гвинтівки вибили зуби. Іншому зламали щелепу. Потім один розбійник (кажуть, що колишній афганець) сів на спину уже непритомного молодого чоловіка і почав розривати йому рота. Інший хлопець відбивався, скільки міг. Але сили були нерівними. Коли його збили з ніг, він накрив голову. Тож били по тілу. Тіло нині швидше походить на добре побиту відбивну. Усе синє. Тільки одному вдалося вирватися з рук розбійників і втекти до лісу. Там він заблукав. Але це його врятувало від катування.
Катування людей тривало довго. До того часу, поки двоє хлопців не втратили свідомість і почали хрипіти. У одного вже почала йти горлом кров. Напевне, стався крововилив у мозок. Побиті не могли ні піднятися, ані проронити жодного слова. Кажуть, що саме тоді нападники викликали міліцію. Не виключено, що міліціонери були їм знайомі. Бо ще довгий час вони споглядали на конвульсії побитих. У присутності глибоцьких міліціонерів той, хто назвався депутатом від партії регіонів, катував потерпілих фізично і словесно:

— Я — депутат від партії регіонів. Мене ще ніхто так не виганяв зі ставка. Тут вас і похоронимо.

Міліціонери на все дивилися і не втручалися.
Лили розбійники на хлопців воду і насміхалися. Аж коли приїхала швидка і лікар повідомила про велику небезпеку для життя побитих, розбійники трохи отямилися. Хтось із них викинув гвинтівку у воду. А непритомних хлопців повезли до районної лікарні.
Під лікарнею розігралася ще одна трагедія. Двоє побитих до тями не приходили. А ноші тільки одні. Коли понесли одного хлопця, інший почав хрипіти.

Хтось кричав:
— Побійтеся Бога, хлопець помирає!
— Якщо й помруть, то на трьох придурків стане менше, — реготав один з тих, кого викликали на розправу.
Тільки згодом оговталися. І почали надавати першу допомогу. Потерпілих перевезли до Чернівецької міської лікарні швидкої допомоги. Вони ще майже добу не приходили до тями.
Їхні батьки попросили депутата від «Фронту Змін» втрутитися. Бо боялися, що приналежність розбійників до правлячої партії регіонів дозволить їм уникнути справедливого покарання.
Коли депутати від «Фронту Змін» на прес-конференції розповідали про випадок на ставку в Турятці, слова попросив Матвій Куцак, голова виконкому обласної організації партії регіонів. Він сказав, що нападник Ч., про якого йдеться, не був, не є і вже не буде членом ПР.
Що ж, слідство покаже…

Петро КОБЕВКО

Р.S. Побиті на озері у селі Турятка також підтвердили, що одним із розбійників був начальник однієї з дільниць «Чернівецького цегельного заводу №3» Григорій Костянтинович Ч. У розмові з журналістом газети «Молодий буковинець» він розповів свою версію тих подій.
«Ми під’їхали на озеро і зупинилися біля них. Нас сторож запустив. Один з молодиків підходить і каже:
–Тут – ми. Хто вам дозволив сюди заїхати?
– Я звідси родом, і ти не будеш мені указувати.
Ми перейшли на другий бік, де варили юшку. Ще й їх пригостили юшкою. Через деякий час, близько 12.00, виїж-джають. Під’їжджають до нашої компанії і — газ – вперед, газ – назад. Кажемо: відійди, ми ж теж відпочиваємо. Дивлюся — на передньому водійському сидінні чоловік тримає пістолета й намотує на нього ганчірку. Я – бігом за рушницею. До рушниці – а її немає. Поки до рушниці, а мені такий ляпас кастетом! Пробили праву щоку. Друзі підходили, довго не могли мене відкачати. Побили усіх – наскочили, як дикі. Хтось подзвонив у село, з села приїхали пацани. Ну і… трошки їх зупинили.
Побили нас усіх п’ятьох, і старого чоловіка 75 років – був у нас шостий. В одного з нас ніс переломлений. У них був пістолет, дубинка і кастет».
Григорій Ч. розповідає, що рушниця була не заряджена. Чоловік взяв її з собою, бо у неділю хотів піти на полювання.
«Міліція робила обшук у моїй машині – знайшли два патрони. Ці два патрони я давно тримав. У мене голуби є у гаражі. І чесно сказати, гадять мені на пожежні щити. То в одного я цілився – убив, а ще два лишились.
Я не є депутатом від Партії регіонів, а просто член Партії регіонів. Коли мене вдарили, я прийшов до тями і сказав їм: «Хлопці, я член Партії регіонів. Я вам це не лишу».
У понеділок лягаю у районну лікарню. Будуть зашивати лице. Права щока пробита наскрізь».

Р.Р.S. Це ж треба було їхати на відпочинок з гвинтівкою? А потім ще й на полювання кудись іти? Яке це полювання на території Буковини дозволено у червні?
Та й рани зашивають одразу після отримання травми. А Григорій Ч. тільки через дві доби «вирішує» йти до лікарні.
Щось тут не сходиться. Як і слова Куцака проте, що Ч. «не був, не є членом ПР».
І чому це прес-служба прокуратури Чернівецької області так поспішно заявила, що Ч. не має жодного стосунку до партії регіонів? І чому він тоді хизувався своєю приналежністю до регіоналів?
Та й взагалі, щось непорядне навколо владної партії діється на Буковині. Аби до великої біди не довела нас ця партія і такі її члени, як Григорій Ч., як депутат Михайло Бойчук та багато інших відомих і невідомих «героїів»-регіоналів.