Народний депутат Ванзуряк вимагатиме відсторонити чернівецького прокурора

Народний депутат Ванзуряк вимагатиме відсторонити чернівецького прокурораНародний депутат України Роман Ванзуряк уже більше чотирьох місяців розкриває корупційні схеми у земельному питанні по місту Чернівці. Попри те, що народний депутат відправив не один запит до прокуратури, та як результат – шаблонна відписка, до того ж із незрозумілих причин від Державної інспекції сільського господарства України. Генеральна прокуратура, шукаючи крайнього, посилається на те, що питання, викладені у зверненні, не були предметом перевірки органів державного контролю.

Остання корупційна схема, яку викрив Роман Ванзуряк, стосувалась прокурора прокуратури міста Лопачука В.М.

«У результаті моніторингу роботи міської ради було виявлено, що рішенням виконкому від 21.05. 2013 року, під прикриттям додатку № 1-Д, уповноваженому прокуратурою міста за наглядом прийнятих міською радою рішень Лопачуку Віктору Миколайовичу надано нежитлове приміщення для відновлення під житло загальною площею 99 м.кв. по вул.Гоголя, 4. При цьому, у списку на позачергове одержання жилих приміщень він перебував з 24.03.10 під порядковим номером 197. Більше того, Рішенням міської ради від 29.12.11 Лопачуку, який на той час обіймав посаду старшого помічника прокурора, виділено земельну ділянку площею 0,1 га по вул..Авіаційній. Після оприлюднення цієї інформації, яка набула широкого розголосу, таку людину мали б одразу позбавити займаних посад, оскільки вчинені Лопачуком дії ставлять під сумнів рівень кваліфікації та професіоналізму усіх працівників прокуратури. Однак замість того, щоб вжити певні заходи, засідання Виконкому Чернівецької міської ради, на якому у прокурора Лопачука Віктора Миколайовича мали відібрати незаконно одержану ним землю, просто зірвали», – коментує народний депутат України Роман Ванзуряк.

Нагадаємо, що 4 червня прокурор Буковини Петро Коваль заявив, що наступний міськвиконком забере у представника прокуратури Лопачука незаконно виділене приміщення під житло: «18 червня буде розглядатися це питання на виконавчому комітеті Чернівецької міської ради, де воно буде скасоване. Це я вам обіцяю!» Та, на жаль, прокурор не був компетентний у режимі роботи міськвиконкому, оскільки чергові засідання були заплановані на 11 та 25 червня. Чи стане обіцянка прокурора цяцянкою, буде видно 25 червня на черговому засіданні виконкому міської ради. Зрештою, прокурор області повинен дотримати не лише свого слова, а й розібратися з корупційними схемами, які відбуваються у «його домі».

Віктор Лопачук, отримавши поза законом землю у власне розпорядження, і надалі перебуває на сесійних засіданнях Чернівецької міськради, представляє сторону міської прокуратури та здійснює нагляд за прийняттям рішень. Не вдаючись до морально-етичних оцінок цього факту, виникає питання, чи може ця людина і надалі обіймати таку посаду, якщо вже перевищила посадові повноваження та дискредитувала себе, беручи участь у тіньових махінаціях з особистої вигоди.

Для забезпечення об’єктивної та якісної перевірки фактів корупції у Чернівецькій міській раді, а також для вияснення неналежного розгляду депутатських звернень з цього приводу, народний депутат України Роман Ванзуряк звернувся до Генерального прокурора України та до голови СБУ. Наступним кроком Романа Ванзуряка буде ініціатива відсторонення Лопачука Віктора Миколайовича від нагляду за рішеннями Чернівецької міської ради, оскільки людина, яка замішана у тіньових схемах, не виправдала покладені на неї повноваження.

Про це повідомляє прес-служба партії \”УДАР\”.