Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті НАЗК.
Зазначається, що відповідне службове розслідування дасть змогу з’ясувати обставини надання для НАЗК недостовірної інформації про аудиторський звіт, а також порушення термінів відповіді. Крім того, буде змога притягнути керівника Департаменту до дисциплінарної відповідальності в рамках військового статуту, оскільки він є військовослужбовцем.
Крім того, 16 січня НАЗК склало адміністративний протокол про правопорушення, пов’язане з корупцією, щодо керівника департаменту держзакупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони Богдана Хмельницького.
«У межах перевірки наявності корупційних ризиків Міністерства оборони, яка тривала до кінця грудня, НАЗК звернулося з вимогою надати копію аудиторського звіту Департаменту внутрішнього аудиту міністерства. Завдяки аналізу таких звітів Агентство може встановити, наскільки ефективно певна установа вживає заходів для мінімізації корупційних ризиків у своїй діяльності», – додають у НАЗК.
Також зазначається, що у відповідь на вимогу НАЗК Богдан Хмельницький надіслав листа, у якому заявив, що такого звіту немає і надати його він не може. Пізніше стало відомо, що цей посадовець під підпис ознайомився із цим звітом задовго до того, як написав НАЗК про те, що звіту немає і він не може його надати.
Крім того, чиновник порушив термін відповіді, зазначений законом у ч. 8 ст. 12 Закону «Про запобігання корупції».16 січня, одночасно зі скеруванням адмінпротоколу до Солом’янського суду Києва, НАЗК також звернулося до Міністерства оборони з пропозицією усунути Богдана Хмельницького від виконання обов’язків заступника директора департаменту на період розгляду цієї справи в суді. Копію протоколу посадовцю вручено особисто під підпис.
Як повідомлялося, 24 січня Кабмін звільнив В’ячеслава Шаповалова з посади заступника міністра оборони України. Раніше міністр оборони Олексій Резніков підтримав прохання В’ячеслава Шаповалова про звільнення з посади заступника міністра оборони після скандалу із закупівлею харчування для Збройних сил України та звернувся з відповідним поданням до Кабінету Міністрів. До цього видання “Дзеркало тижня” опублікувало матеріал, згідно з яким нібито ціни на закупівлю харчів і надання послуг із харчування для військових у контракті МО перевищують роздрібні у два-три рази. Зокрема, в матеріалі наводилися такі дані: “Міноборони законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку”.
У Міноборони наголосили, що відомості про зміст закупівель послуг харчування для військовослужбовців, які набули поширення у ЗМІ, мають ознаки навмисних маніпуляцій та вводять в оману.
Водночас міністр оборони Олексій Резніков зазначив, що продукти для ЗСУ постачають вісім компаній і обіцяв надати депутатам всі контракти та детальні коментарі з питань забезпечення армії харчуванням.
Також у Міноборони заявили, що готують матеріали до СБУ з метою проведення розслідування щодо поширення завідомо неправдивих відомостей, які шкодять інтересам оборони в особливий період.
Детективи Національного антикорупційного бюро заявили, що перевіряють закупівлі Міноборони у межах власного кримінального провадження.