Незважаючи на смерть в Чернівецькому СІЗО, прокуратура роботу тамтешньої адміністрації визнала задовільною

Незважаючи на смерть в Чернівецькому СІЗО, прокуратура роботу тамтешньої адміністрації визнала задовільною14 серпня 2013 року виконувач обов’язків прокурора Чернівецької області Олег ВІТРУК здійснив перевірку додержання вимог чинного законодавства в діяльності адміністрації Чернівецького слідчого ізолятора. Він з’ясував загальний стан справ у цій установі та законність утримуваних там осіб. Також Олег Володимирович оглянув окремі камери СІЗО, зокрема ті, в яких утримуються неповнолітні, жінки, іноземні громадяни та опитав ув’язнених щодо умов перебування у слідчому ізоляторі й можливих порушень з боку його адміністрації.

У ході перевірки особлива увага приділялась питанням законності поміщення взятих під варту осіб, додержання строків їх тримання в СІЗО, своєчасності етапування засуджених зі слідчого ізолятора до виправних колоній при набранні вироком законної сили, додержання вимог режиму різними категоріями ув’язнених, їх матеріально-побутового забезпечення і медичного обслуговування, вирішення адміністрацією СІЗО заяв і скарг. Фактів незаконного поміщення взятих під варту осіб до СІЗО або їх звільнення з місця попереднього ув’язнення не має. Громадяни, щодо яких обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту, поміщені і утримуються в установі на законних підставах.

Крім того, Олег ВІТРУК звернув увагу керівництва слідчого ізолятора на недопущення порушень щодо повного забезпечення ув’язнених індивідуальними спальними місцями, постільними речами, як це передбачено ст.11 Закону України «Про попереднє ув’язнення», забезпечення засуджених господарської частини одягом та взуттям встановленого зразка за сезоном. Також він наголосив на необхідності покращення житлово-побутових умов, медико-санітарного забезпечення особам, взятим під варту, налагодження виробничого процесу.

В цілому роботу адміністрації Чернівецького слідчого ізолятора щодо забезпечення умов тримання ув’язнених осіб в установі визнано задовільною.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Чернівецької області.

Нагадаємо, наприкінці лютого 2013 року в Чернівецькому СІЗО помер 29-річний Олександр Суменкін, арештант.

Новини Партнерів