Завдяки системі “Шлях”, що дозволяє виїхати з України з волонтерською чи гуманітарною ціллю, країну залишили 96 тис. 442 чоловіки призовного віку. Із них не повернулися 9 тис. 373 (11,1%).
Найбільше втікачів зафіксовано із Волинської, Львівської та Тернопільської областей. Про це йдеться в проміжному звіті Тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради, яка перевіряла використання за цільовим призначенням гуманітарної та іншої допомоги, пише Обозреватель.
Наведена статистика стосується періоду з 24 лютого до 31 грудня 2022 року.
До антилідерів потрапили Волинська область, де з 21 тис. 108 військовозобов’язаних чоловіків не повернулося 1375, Львівська (з 31 тис. 558 не повернулися 1036) та Тернопільська (із 14 тис. 36 чоловіків не повернулися 964).
На Буковині з 3854 буковинців призовного віку, які виїжджали за кордон за системою “Шлях”, не повернулося в Україну 244 чоловіки.
Усім 96 тис. 442 чоловікам призовного віку було дозволено виїхати з обов’язковою умовою повернутись. Успішно скористалися дозволом на виїзд за кордон 66 тис. 374 чоловіки.
Крім того, 3 тис. 178 військовозобов’язаних при перетині кордону не були випущені у зв’язку з не підтвердженням мети виїзду.
Як повідомляв OBOZREVATEL:
– У Раді пропонують дозволити виїзд за кордон деяким категоріям чоловіків – студентам, спортсменам та іншим громадянам, які не підлягають мобілізації.
– На кордоні з Угорщиною затримали чоловіка, який “позичив” дитину, щоб виїхати з України.
– Чиновник Міноборони за хабарі переправляв ухилянтів за кордон. Його спіймали на гарячому.
– Мінкульт України змінив порядок виїзду артистів за кордон після низки гучних скандалів. Так, комік Андрій Щегель виїхав до Туреччини та цинічно похвалився втечею з України