«Чому самі не на фронті»: у ТЦК Буковини розповіли про повістки та працівників, які їх вручають

 

У соцмережах емоційно розповідають про те, що представники військкоматів масово роздають повістки, при цьому нібито порушуючи закони на кожному кроці, а самі залишаються в тилу.

В обласному територіальному центрі комплектування Буковини запевняють, що переважна більшість військовослужбовців, які проходять службу в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, мають бойовий досвід, воювали в різні роки війни, починаючи з 2014 року.

Про це пише Армія.inform.

 

“Це і ті люди, які від початку бойових дій на сході нашої країни стримували агресора й давали йому відсіч у лавах танкових, артилерійських, десантних, гірсько-штурмових та інших військових частинах. Вони про війну знають не з розповідей. Чимало з цих військовослужбовців за успішне виконання бойових завдань відзначені відомчими та державними нагородами”, — розповів начальник Чернівецького обласного ТЦК та СП полковник Ігор Сорокопуд.

Військовослужбовці територіальних центрів області, рот охорони відряджаються до районів ведення бойових дій, поповнюючи лави бойових частин.

Командирами стрілецьких батальйонів, які формувалися на Буковині, стали офіцери територіальних центрів комплектування, і чимало сержантів та солдатів, які у складі цих батальйонів пішли боронити українську землю, також є вихідцями з територіальних центрів комплектування. Серед особового складу, який відрядили до районів ведення бойових дій, є і втрати.

Серед військовослужбовців ТЦК Чернівецької області є поранені та травмовані. Через поранення вони, за рішеннями військово-лікарських комісій, були визнані обмежено придатними до військової служби у воєнний час і призначені на посади, зокрема у ТЦК.

“Немає визначених посадових осіб, для яких вручення повісток є їхніми прямими обов’язками. У групах оповіщення працюють здебільшого учасники бойових дій, серед яких є і поранені, і навіть ті, хто пройшов полон. Тож дорікати чи обурюватись, не знаючи службовий шлях того чи іншого представника територіального центру комплектування та соціальної підтримки, не варто. Мені особисто неодноразово доводилось вручати повістки і траплялося чути “чому самі не на фронті”. Та людям, які ставили такі запитання, не було відомо, а, можливо, й цікаво, що повістку вручає військовий, який пройшов важкі бої в Дебальцевому і має поранення, що сама я півтора року виконувала завдання в районі проведення бойових дій та прийшла в ТЦК та СП з артилерійської бригади. Зрештою, і сьогодні в мене чоловік і рідний брат, який до того не мав військового досвіду, мобілізовані з початку широкомасштабного вторгнення. Зараз вони воюють на найгарячішому, Бахмутському напрямку: чоловік — у складі десантно-штурмової бригади, брат — в одному зі стрілецьких батальйонів”, — пояснює начальник пресслужби Чернівецького обласного ТЦК та СП капітан Тетяна Попович.

Тетяна Попович додає, що нинішні заходи оповіщення є вимушеними, і проводяться тому, що наразі чимало військовозобов’язаних буковинців і внутрішньо переміщених осіб порушують вимоги законодавства про військову службу та військовий обов’язок. Тому важливо розуміти необхідність цієї “невдячної” роботи й не грати на руку ворогу, а виконувати свій громадянський обов’язок.

peredplata