Вибори до обласної ради. В’ячеслав Хохуляк: професор, адвокат, фронтовик

Вибори до обласної ради. В’ячеслав Хохуляк: професор, адвокат, фронтовик12 червня відбудуться позачергові вибори депутата Чернівецької обласної ради від Кельменецького району. До 19 виборчого округу входять села Ленківці, Мошанець, Нелипівці, Браїлівка, Росошани, Бурдюг, Макарівка, Вовчинець, Коновка, Вороновиця.
Це бідові села, але там живуть роботящі, розумні, чесні, культурні й сміливі люди. Вони толерантно ставилися й ставляться до всіх влад, які приходили на їхні землі. Але це тривало до того часу, поки прийшлі не сідали на голови кельменчан.

Тоді люди повставали і проганяли тих, хто погано себе поводив на їхній землі. Не раз так було з турками у сиву давнину. Били кельменчани і румунів у 1919 році, коли разом з хотинчанами повстали проти румунського гноблення. Не корилися вони й більшовикам, котрі у 1946-47 рр. організували голод на теренах Бессарабії. У такий нелюдський спосіб більшовики хотіли змусити бессарабців підкоритися. Але не змогли. У всі часи трударі цих сіл виживали завдяки своїй важкій і чесній праці на землі, завдяки природному розуму та науці, завдяки правді, з якою жили діди-прадіди і живуть тепер діти і онуки. Навіть у ці непрості часи розрухи та владного тиску на простого українського селянина кельменецькі люди дають раду собі і своїм сім’ям. Вони обробляють поля, навчають дітей, виховують онуків. Сподіваються тільки на себе, на свої руки, на свою громаду і кращих її представників. Саме останніх ці громади вибирають до рад різних рівнів. Аби там відстоювали права та інтереси своїх земляків.

12 червня виборці названих сіл будуть вибирати депутата до обласної ради. Різні партії подали своїх кандидатів. І партія влади (партія регіонів) виставила свого. Раніше люди його до районної ради не обрали. Тож його до обласної висунули. Хоч і задіяли вже всю вчительську рать на підтримку свого кандидата, але люди мають власну думку, власний погляд на того, хто може представляти їхні інтереси в обласній раді, хто буде їх відстоювати і допомагати своїм землякам.

Не підроблений, а правдивий авторитет серед виборців 19-го Кельменецького округу має В’ячеслав Хохуляк. Його рід з діда-прадіда походить з села Ленківці. Відзначався завжди працьовитістю, розумом і справедливістю. До діда земляки не раз ходили радитися, як їм поділити землю панську, як пережити голод, як допомогти один одному.

Батько В’ячеслава Хохуляка все життя пропрацював у колгоспі. Спочатку трактористом, потім бригадиром тракторної бригади, згодом бригадиром польової бригади. До людей ставиться з повагою і пошаною. Йому відповідають навзаєм. А мама все життя лікує людей. Вона — сільська медсестра.
У цій порядній сільській сім’ї народився 33 роки тому В’ячеслав. Він змалку виховувався у любові до рідної землі, пошані до людей і потягу до праці. Хлопець добре вчився у Ленківській середній школі, яку закінчив 1995 року. Відразу вступив на навчання до Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича на юридичних факультет. Майбутню професію хлопець обрав не випадково. І не прагнув він бути ні суддею, ані прокурором. Навчили батьки його людей захищати. Тож став адвокатом. Вчився в університеті добре. Ні, дуже добре. Бо його відібрали на навчання до Канади, де В’ячеслав опанував вільне володіння англійською мовою. Згодом екстерном закінчив Чернівецький та Саскатунський (Канада) університети.

Зараз викладає юридичні дисципліни в юридичній академії. Захистив дисертацію і одержав вчений ступінь кандидата юридичних наук. За угодами читає лекції з права у Польщі, де має високе звання професора. Вільно володіє і польською мовою.

З 2008 року — член спілки адвокатів України. Його знання і розум не раз слугували Українській державі. У 2010 році Міністерство фінансів України включило В’ячеслава Хохуляка до комісії з розробки нового Податкового кодексу держави.

В’ячеслав є одним із небагатьох спеціалістів у галузі фінансового права. До його думок і порад прислухаються не тільки студенти, фінансисти, банкіри, а й міністри та урядовці, керівники України і народні депутати.

Кельменеччина пишається своїм славетним молодим земляком. Адже йому у вересні виповниться тільки 33 роки. Навзаєм В’ячеслав пишається своїми земляками, не гордує та не цурається їх. Завжди допомагає, коли хтось має потребу. Його адвокатська практика, набуті знання вже не раз і не два ставали у пригоді людям, котрих владці та банкіри прагнули обвести навколо пальця і обібрати до нитки.

— Я часто приїжджаю у рідне село Ленківці, — розповідає В’ячеслав Хохуляк. – І наочно бачу проблеми, з якими щодня зіштовхуються люди. Сьогодні у нашому районі важко виживати. Люди не мають роботи. Основа їхнього життя – земля. Вона — найбільше багатство. Вона — годувальниця. Але цю землю до своїх липких рук хочуть за безцінь прибрати теперішні скоробагатьки, котрі нажили мільярди на людській праці і на своїй брехні. Мені вже не раз доводилося допомагати своїм землякам правильно оформити земельні паї, договори оренди землі. Чимало соціальних проблем у селах Кельменеччини доводиться вирішувати.

Звичайно, кандидатові юридичних наук, професору і члену спілки адвокатів значно легше допомогти своїм землякам та іншим людям, будучи депутатом обласної ради. Адже має більший доступ до потрібної інформації та відповідальних людей, яких можна швидше змусити вирішувати ту чи іншу проблему. Тим паче, що разом з В’ячеславом Хохуляком на захисті інтересів людей стоїть міцна і порядна партія «Фронт Змін» на чолі з Арсенієм Яценюком. Це – партія майбутнього України. І будувати це майбутнє будуть молоді патріотичні освічені і правдиві професіонали. Одним із таких професіоналів і є молодий професор, адвокат, виходець із Кельменеччини В’ячеслав Хохуляк.

Василь МУДРИЙ

peredplata