Херсон затоплює: з метою безпеки знеструмили мікрорайон

 
Затоплені будинки у Херсоні. Скриншот з відео Суспільного

У мікрорайоні Корабел у Херсоні вимкнули електропостачання у зв’язку з підтопленням, яке виникло в результаті підриву Каховської ГЕС окупантами.

Джерело: начальник Херсонської міської військової адміністрації Роман Мрочко у Telegram

Пряма мова Мрочка: “Мікрорайон Корабел в Херсоні знеструмлено та через декілька годин також буде відключено газопостачання з метою безпеки”.

Читайте також: Південь у воді. Якими будуть наслідки підриву греблі Каховської ГЕС (коротко)

Передісторія:

  • Вранці 6 червня Оперативне командування “Південь” повідомило, що російські окупанти підірвали Каховську ГЕС, згодом ОВА підвердила цю інформацію. Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін повідомив, що почалася евакуація місцевого населення з небезпечних районів.

Вода біжить широким потоком: відео зі зруйнованої окупантами Каховської ГЕС

Вода біжить широким потоком: відео зі зруйнованої окупантами Каховської ГЕС

 
Фото з Telegram Енергоатома

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Мінкульті SPRAVDI опублікував відео з підірваної російськими окупантами Каховської ГЕС.

Джерело: SPRAVDI та Енергоатом у Telegram

Деталі: На відео видно, що повністю зруйнована гребля і машина зала ГЕС. Вода рухається великим потоком і дуже швидко.

Дослівно Енергоатом: “Внаслідок підриву рівень води в Каховському водосховищі стрімко знижується, що є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС.

Вода з Каховського водосховища необхідна для того, щоб станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС. Зараз станційний ставок-охолоджувач наповнений: станом на 8:00 ранку рівень води становить 16,6 метра, і цього достатньо для потреб станції”.

Деталі: Повідомляється, що на даний час ситуація на ЗАЕС під контролем, український персонал моніторить усі показники.

Передісторія:

  • Вранці 6 червня Оперативне командування “Південь” повідомило, що російські окупанти підірвали Каховську ГЕС, згодом ОВА підвердила цю інформацію. Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін повідомив, що почалася евакуація місцевого населення з небезпечних районів.
  • За словами Прокудіна, через п’ять годин вода досягне критичного рівня.
  • Поліція зазначила, що в потенційній зоні затоплення на правобережній частині річки Дніпро села Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове та частково місто Херсон – острів Корабел.
  • У мікрорайоні Корабел у Херсоні вимкнули електропостачання у зв’язку з підтопленням, яке виникло в результаті підриву Каховської ГЕС окупантами.
 

peredplata