Збройні сили України перебрали ініціативу

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:

-Триває нарада міністрів оборони у форматі “Рамштайн”

Це вже 14 засідання контактної групи міністрів оборони у форматі “Рамштайн”. Воно проходить у віртуальному режимі. Засідання модерує із Вашингтона міністр оборони США Ллойд Остін.
Відкриваючи засідання Остін відзначив хоробрість українського народу та війська перед лицем російської агресії, підкреслив важливість теперішнього етапу війни.
“Український контрнаступ – ключовий момент в цій трагічній війні. Збройні сили України перебрали ініціативу, щоб повернути контроль над суверенними територіями, але російська агресія проти України створила дуже нестійку ситуацію. Війна Путіна продовжує завдавати жахливих і кривавих втрат і, як я казав, боротьба України за свободу – це марафон, а не спринт”, – наголосив шеф Пентагону Ллойд Остін.
Остін також наголосив на єдності союзників у підтримці України, і відзначив пакети допомоги, які союзники оголосили цього місяця. Зокрема, Остін нагадав про те, що США цього місяця оголосили новий пакет допомоги Україні обсягом 800 млн доларів, який “надає фінансування для поставок більшої кількості засобів протиповітряної оборони, боєприпасів, включаючи критично важливі боєприпаси, яких Україна потребує прямо зараз. Ми також надаємо машини Bradley, Striker, протитанкові системи Javelin та устаткування з розмінування”.
Остін також відзначив новий пакет допомоги Норвегії, що зміцнить українські системи NASAMS, Німеччина оголосила новий пакет допомоги, що включає пускові системи Patriot та 24 танки Leopard, 40 машин бойової піхоти та 20 000 артилерійських снарядів, Франція оголосила, що надасть Україні далекобійні ракети SCALP, а Австралія надішле 70 додаткових бойових машин.

peredplata