Запущено сценарій, згідно якого Україна має посваритись з Заходом

Пару місяців тому я мав зустріч з дуже обізнаною та фаховою людиною.
Ця людина висловила наступне припущення: запущено сценарій, згідно якого Україна має посваритись з Заходом, продемонструвати населенню тезу «нас предали» і, «у нас нет иного выхода», кинутись в обійми Китаю з його «мирним планом». Я не люблю конспірологічних теорій, і ще й досі скептично ставлюсь до ймовірності такого розвитку подій. Проте!..
Виключно ланцюжок фактів:
• Безпідставна заява Зеленського з докорами у бік Заходу, яка викликали здивування партнерів.
• Хамський твіт Зеленського непередодні саміту НАТО в Вільнюсі, який викликав вже не подив, а роздратування.
• Неприпустимо хамська реакція Президента України на слова Міністра оборони Великої Британії.
• Абсолютно штучна ескалація в стосунках з Польщею: слова співробітника Адміністрації Президента Дуди (оригіналу розмови я не бачив, лише коротку цитату, без контексту) – виклик Посла Польщі в Києві – ляп Шмигаля про «недружній крок» – виклик Посла України в Польщі…
З інсайду мені відомо, що деякі чиновники нижньої ланки, чи беручі за зразок поведінку «старших товаріщей», чи за власною ініціативою, почали дозволяти собі брутальні порушення дипломатичного етикету по відношенню до офіційних представників Заходу.
Посли G7 на зустрічі з Шмигалем підкреслили, що прозорість та підзвітність – головні умови співпраці з відновлення України. Перекладаючи на «людьську мову»: ми чудово знаємо про вашу безмежну корупцію і не збираємось з цим миритись.
Ще раз зазначу: я не любитель конспірології. Проте, викладені факти змушують дивитись на них з … глибокою занепокоєністю! Якщо це не ознаки реалізації певного сценарію, то це явні ознаки непрофісіоналізму та некомпетентності (який підриває безпеку України) низки чиновників вищого рангу.
Не знаю, що гірше.

peredplata