Львівських екс-беркутівців працевлаштовують підприємці

Львівських екс-беркутівців працевлаштовують підприємціЛьвівські підприємці фінансово підтримають колишнього беркутівця, який публічно заявив про свою відставку. На сприяння у працевлаштуванні можуть розраховувати й інші правоохоронці.

Активісти Львівського Євромайдану, політичні партії, зокрема ВО \”Свобода\” звернулися до бізнесменів області із закликом сприяти працевлаштуванню службовців, які написали заяви на звільнення з лав МВС або планують це зробити. \”Наше завдання допомогти їм. Влада опирається на силовиків, а ми маємо позбавити її цього козиря. Звільнення і публічні заяви екс-беркутівців підривають цей режим. Охочих звільнитися багато, але перспектива безробіття стримує їх\”, – каже голова Львівського міського осередку ВО \”Свобода\” Маркіян Лопачак.

45-річного екс-беркутівця Ярослава, який 24 січня подав рапорт на звільнення з органів МВС, підприємці Львівщини вирішили фінансово утримувати впродовж півроку, про це в інтерв’ю DW заявив член Комітету підприємців Львівщини Ярослав Рущишин. Чоловік публічно зізнався, що прослужив у спецпідрозділі 24 роки, але тепер не може без сорому дивитися в очі хлопцям, які роблять такі безчинства, і не може бути на службі у держави, якою керують люди з судимістю. \”Людей уже не вернеш, але я хочу вибачитися за тих хлопців, за героїв, за вірменина\”, – заявив для ЗМІ відставний беркутівець Ярослав.

Разом з паном Ярославом рапорти на звільнення подали четверо працівників спецпідрозділу \”Беркут\”, один з них перебуваючи у Києві. Всі рапорти задоволено, повідомив головний міліціонер області Олександр Рудяк. \”Ті, хто вже написали заяви, проявивши своє сумління, а також сім\’ї загиблих на Майдані отримають допомогу і однозначно будуть забезпечені роботою\”, – каже бізнесмен Рущишин.

Комітет підприємців Львівщини також готовий буде обговорити можливість працевлаштування тих, хто ще сумнівається, але теж думає про відставку. \”Одна справа, коли люди однозначно роблять свій вибір і йдуть, інша справа, коли міліціянти чекають розв’язки протистояння, а вже потім \”перебігають\”, – пояснює член комітету підприємців. Комітету треба скласти перелік компаній, які готові будуть взяти до себе відставних службовців, враховуючи специфіку їх діяльності і чималу зарплату у 4-5 тисяч гривень, додав бізнесмен.

Нагорода за сміливість

Про готовність фінансово підтримати екс-беркутівців також днями заявили і чернівецькі банкіри. Зокрема, банкір і активіст майдану Петро Олексюк публічно озвучив про свій намір платити впродовж півроку зарплату двом колишнім працівникам спецпідрозділу в обмін на рапорт про звільнення. \”Допоки вони шукатимуть роботу, або змінюватиметься влада, ми гарантуємо їм виплати, – зазначає в інтерв’ю регіональним ЗМІ банкір. – Головне,щоб людей більше не били\”, – каже Олексюк.

Тим часом 26 січня львів’яни за громадською ініціативою зібралися під військовими частинами МВС, аби подякувати \”сміливцям\” за подані звільнення. Активісти роздавали листівки з юридичними порадами щодо захисту прав співробітників військових об’єднань, коли їх змушують виконувати незаконні накази. На листівках вказано телефони безкоштовної правової допомоги для правоохоронців.