Народна рада Буковини знімає облогу з облради

Заява Народної ради Буковини

«Заради виграшу цілої війни – вигравати кожну битву»

Сьогодні відбудеться довгоочікувана сесія обласної ради. Уже майже два тижні провладна більшість в облраді намагалася уникнути цієї сесії. На словах «дбаючи» за бюджетників, які можуть залишитися без зарплат через відсутність прийнятого бюджету, на ділі влада дбала лише за власні інтереси та амбіції. Але бюджет буде прийнятий. Нам вдалося їх переконати. Народна рада вийшла переможцем у перемовинах з кількісно сильнішими опонентами. Влада пішла на поступки, ми не залишили їй вибору.

Народна рада, яка є владою буковинської громади, залишається у будівлі Будинку з левами. Більше того, Народна рада, як повноправний консультативно-дорадчий орган, отримує постійні приміщення для роботи – і ради, і її виконкому, і малу залу для засідань. Ще більше: Народна рада добилася вільного входу в приміщення облради усім громадянам. «Режимний об’єкт» знову стає доступним громаді, як і має бути. Члени Народної ради і її виконкому, депутати продовжують тут вести прийом громадян і працювати на благо краю.

Ще на вимогу Народної ради опозиція отримає посаду першого заступника голови облради. Це не «посада заради посади», а інструмент для забезпечення майбутнього результату. Заради того, щоб ніколи більшість не змогла проігнорувати вимогу опозиції про скликання сесії, як це вже неодноразово робили руками голови облради та його заступника.

Окрім власне перемоги в переговорах, досягненням Народної ради є те, що рішення обговорювалися і приймалися прозоро, відкрито, на очах у громадськості. Як, зокрема, і вчорашнє розширене засідання Народної ради з Радою обласного об’єднання ВО «Майдан» у присутності ЗМІ.

Та для великої перемоги у цьому серйозному протистоянні ми мусимо не припуститися жодної помилки і виграти кожну битву, кожен етап. Тому питання недовіри голові ОДА і питання про звернення до президента щодо його відставки ми відкладаємо на наступну сесію, скликання якої буде оголошено відразу після завершення сьогоднішньої. Народна рада не допустить, аби цілком законні і потрібні рішення сесії оскаржувалися прокуратурою через недотримання процедури, як це вже робиться з рішеннями сесій районних рад.

Тому Президія Народної ради бере під особистий контроль скликання наступної сесії обласної ради і внесення в її порядок денний відповідно до вимог регламенту зазначених суспільно значущих, принципових для буковинців питань. Другий крок до перемоги народовладдя на Буковині також буде переможним.

Сьогодні ми знімаємо облогу з будівлі обласної ради. Знімаємо барикади. Переходимо в робочий графік роботи.

Кличемо всіх небайдужих поговорити про це сьогодні на мітингу о 14.30 перед Будинком з левами. Продовжуємо традицію відкритого обговорення з громадою дій Народної ради.

06 лютого 2014 року

Народна рада Буковини