У Януковича пропонують підписати конституційний договір

У Януковича пропонують підписати конституційний договір

Щоб підвищити довіру між політичними силами України, можна підписати конституційний договір.

Про це заявив глава Адміністрації президента Андрій Клюєв в інтерв\’ю європейським виданням, повідомляє прес-служба президента.

За його словами, цей документ може містити основні принципові положення, які мають бути відображені в Конституції і чіткі зобов\’язання сторін.

А після підписання договір можна затвердити постановою Верховної Ради, припустив Клюєв.

Він зазначив, що Віктор Янукович готовий йти на зустріч вимогам опозиції, тому підтримує переговори щодо внесення конституційних змін і скорочення президентських повноважень.

\”Щоб прийняти зміни до Конституції треба мати 300 голосів. Це означає, що без думки опозиції це неможливо. Природно треба домовлятися, знаходити консенсус і створювати загальний прийнятний для всіх варіант…У будь-якому випадку треба сідати за стіл переговорів\”, – сказав глава АП.

\”За два, максимум три тижні можна обговорити весь проект і проголосувати його, відправивши до Конституційного суду\”, – додав він

Клюєв вважає, що ситуація на вулицях повинна протверезити політиків.

\”Політики нічого не варті, якщо таке твориться на вулицях. Ми повинні всі суперечки перенести в парламент . Але ці питання треба вирішувати швидко\”, – заявив Клюєв.

Клюєв назвав незаконним проект постанови, запропонований опозицією.

\”Постановою Верховної Ради Конституцію змінити не можна. Поміняти Конституцію можна тільки законом\”, – заявив глава АП.

Він підкреслив, що можна навіть повернутися до моделі Конституції 2004 року, але тільки згідно законній процедурі.

Українська правда