США та ЄС готують нові санкції проти Росії

США та Євросоюз планують оголосити сьогодні, 17 березня, про нові санкції проти Росії у разі, якщо не побачать змін у діях російської влади щодо України.

Міністри закордонних справ країн Євросоюзу зустрінуться в Брюсселі, щоб обговорити конкретні заходи. Напередодні цих переговорів міністр закордонних справ Нідерландів Франс Тіммерманс сказав, що тільки Росія може зупинити запровадження санкцій.

«Очевидно, що поведінка Росії досі залишається неприйнятною. Я хотів би зробити все можливе, щоб уникнути санкцій, оскільки в разі їх запровадження страждатимуть усі, але тільки росіяни можуть запобігти цьому сценарію», – наголосив Тіммерманс.

16 березня глава МЗС ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що якщо Росія в останній момент не змінить своєї позиції щодо України, то 17 березня буде відповідна відповідь ЄС.

Тим часом, самопроголошена влада Криму стверджує, що після підрахунку трьох чвертей бюлетенів на «референдумі» 96% учасників голосування висловилися на користь приєднання півострова до Росії.

Одразу після закриття дільниць, Республіканський інститут соціологічних та політичних досліджень, який проводив exit poll, оприлюднив результати, де 93% учасників референдуму проголосували «за» приєднання до Росії.

Як повідомляє Радіо Свобода, голосування в кримському регіоні України відбувалося з численними порушеннями. На «референдумі» вільно голосували громадяни Росії – для цього достатньо було продемонструвати паспорт Російської Федерації з кримською реєстрацією. Після закриття дільниць більшість українських і закордонних журналістів виставили за двері, і підрахунок голосів відбувався непублічно.
Джерело

Новини Партнерів