ЯНУКОВИЧ ВІДМОВИВСЯ ВИПУСТИТИ ТИМОШЕНКО

Президент Віктор Янукович вважає неприйнятним звільнення Юлії Тимошенко з ув’язнення.
Про це він сказав у інтерв’ю західним журналістам в понеділок, про що повідомляє \”Wall Street Journal\”.

\”Який сигнал ми даємо суспільству? Що, щоб скоювати злочини, треба бути членом опозиції?\”, – запитав Янукович в ході розмови.

\”Підвищуючи голос, Янукович закликав Захід поважати його країну, сказавши, що, складається враження, що \”вони не хочуть слухати\” його заяви, що він не втручається в роботу судів та правоохоронних органів\”, – пише \”Wall Street Journal\”.

\”У понеділок Янукович припустив, що було би неправильно звільнити Тимошенко у зв’язку з новими кримінальними звинуваченнями, висунутими проти неї минулого тижня\”, – також зазначає видання.

За словами західного дипломата, з яким поспілкувався журналіст \”Wall Street Journal\”, відмова Януковича звільнити Тимошенко ставить під сумнів його візит до Брюсселя в четвер.

Янукович сказав, що він поїде, попри охолодження у стосунках.

\”Я не збираюся просити про послугу. Ми – партнери. Якщо необхідно зустрітися, я готовий. Якщо ні, я полечу далі\”, – сказав він, очевидно, маючи на увазі наступний візит на Кубу та до Бразилії.

Як пише видання, виходом із ситуації могла би стати декриміналізація статті, за якою засуджено Тимошенко.

\”Але в понеділок пан Янукович, здається, відкинув цей підхід. \”Ви чули від мене про якісь зобов\’язання?\”, – сказав він, маючи на увазі переговори з західними чиновниками.

Українська правда