Ахметова потрібно заарештувати – екс-губернатор

Без участі Ріната Ахметова ніяких протестних акцій у Донецьку не відбувалося б. Про це Gazeta.ua сказав екс-губернатор Київщини Євген Жовтяк, посилаючись на свої джерела у Донецьку.

На його думку, наразі вихід із ситуації єдиний – арешт Ахметова.

\”Я не знаю, чи веде українська влада наразі переговори з Ахметовим. Офіційно про це ніхто не повідомляв. Але раз його люди, за переконанням моїх джерел, чітко працюють в одній зв\’язці з \”туристами з Росії\”, то очевидно, що переговори або не ведуться, або закінчилися невдачею. В такому разі єдиний вихід – це арешт Ріната Ахметова\”, – сказав Жовтяк.

Він припустив, що розпалюючи сепаратизм на сході, Ахметов торується з нинішньою владою. Водночас він не став би виключати того, що український оліграх виконує вказівки Путіна.

\”Як м\’який варіант він торгується з київської владою щодо Донеччини – щоб вони не сміли посягати на його вотчину. Щоб Київ із цим погодився. Але не можна виключити, що він виконує вказівки Путіна\” , – зауважив Жовтяк

Він переконаний, якби Ахметов відкликав своїх людей з протестних акцій, і якщо нейтралізувати \”туристів з Росії\”, то ті, хто виступає на мітингах не несуть загрози територіальній цілісності України.

\”Переконливої більшості і соціальної бази для того, щоб проводити тему федералізації на Донеччині не має. При чесному референдумі Донеччина не проголосувала б ні за федералізацію, ні за приєднання до Росії. Але питання в тому, що зараз там немає кому забезпечити проведення чесних виборів та референдуму\”, – каже Жовтяк.
Наталя ЯКИМЕНКО
Джерело

peredplata