Британські експерти прорахували сценарії вторгнення Росії в Україну

Травень стане критичним періодом для дій Росії в Україні, вважають британські експерти з Королівського Об\’єднаного інституту оборонних досліджень, RUSI.

Про це у своїй статті пише Le Figaro, повідомляє Инопресса.

За даними RUSI, Росія зосередила вздовж північного кордону України від Києва до Харкова чотири військових групи загальною чисельністю 50 тис. чоловік. Аналітичний центр вважає можливим чотири сценарії можливого російського вторгнення.

Як зазначається у статті, перший запропонований сценарій передбачає короткочасну демонстрацію сили з метою змусити Україну і світове співтовариство прийняти втрату Криму як доконаний факт.

Згідно з другим сценарієм, Росія буде розпалювати заворушення на Південному Сході України, щоб мати привід для відкриття коридору між Кримом і Донецьком, який буде де факто анексований.

\”Третій сценарій, розширення попереднього, дозволить проросійському руху призвести до розколу країни надвоє, і російськомовні Південь і Схід увійдуть до складу утворення на зразок боснійської Республіки Сербської\”, – йдеться в статті.

Четвертий сценарій передбачає вчинення російськими військами маневру для створення коридору, що з\’єднує Придністров\’я і Крим.

\”Ця дуга, яка окреслює \”нову російську територію\”, змінить карту Чорного моря і стане основним викликом для європейського порядку\”, – застерігають в RUSI.

Раніше головнокомандувач сил НАТО в Європі генерал Філіп Бридлав заявив, що російські війська можуть досягти своєї мети в Україні за 3-5 днів, якщо їм дадуть відповідний наказ.

Серед можливих цілей він також згадав вторгнення в Південну Україну для створення сухопутного коридору в Крим, та військовий удар з Криму для захоплення Одеси або навіть налагодження зв\’язку з Придністров\’ям.

peredplata