Утікач-зек: «Адміністрація колонії змушувала грабувати»

Утікач-зек: «Адміністрація колонії змушувала грабувати»Засуджений, що відбуває покарання за умисне вбивство, покинув одну з виправних колоній в Чернівецькій області, добрався в Київ і… добровільно здався міліції. Про це \”Сегодня\” повідомили в одній з юридичних компаній, куди перед тим громадянин звернувся з проханням допомогти перевестися в іншу зону. Утікач розповідає шокуючі речі.

\”Чоловік назвався Іваном Бабюком (на фото), 47 років, і сказав, що відсидів 8,5 року з 11-річного терміну, – говорить юрист Тетяна Видмеденко. – Мотивом, за його словами, стало беззаконня адміністрації колонії. Персонал, заявив він, відпускає зеків із зони в звільнення, щоб ті займалися крадіжками і пограбуваннями – відбирали у людей мобілки, гаманці, плеєри, добували наркотики і несли це \”добро\” в колонію. Хто відмовляється, жорстоко б\’ють. Після декількох відмов його пригрозили убити. Хотів перевестися до іншої установи, але начальство прохання не ушанувало. І він, зневірившись і побоюючись розправи, 24 вересня пішов\”.

У Київ добирався на перекладних, ночував на вокзалах. Хотів зустрітися з кимсь з народних депутатів і розповісти про порядки в колонії, але у Верховну Раду зека не пустили.Тоді він став стукатися в юридичні консультації, нотаріальні контори… \”Поводився адекватно, події викладав цілком розсудливо, на бродягу не був схожий, але ми порадили йому звернутися в міліцію, – говорить Тетяна. – Відвідувач погодився, правда, повторював, що йому тепер не жити. Ми почастували його чаєм, бутербродами. Незабаром приїхав наряд, і чоловіка забрали\”.

Правоохоронці підтверджують – був такий дивак. \”Лісами-полями добирався, потім електричкою, – сказали нам в столичному главку. – Він шукав, кому б поскаржитися. Тепер порушена справа по факту втечі.

http://www.segodnya.ua/news/14300876.html

Від своїх звинувачень зек-утікач відмовився

Ув’язнений Сокирянської колонії Іван Бабюк, який утік 26 вересня і був затриманий 14 жовтня у Києві, відмовився від своїх звинувачень на адресу керівництва колонії.

Нагадаємо, працівники однієї з юридичних компаній Києва повідомили газеті «Сегодня» про те, що Бабюк утік з колонії через беззаконня адміністрації. Нібито персонал, заявив він, відпускає зеків із зони в звільнення, щоб ті займалися крадіжками і пограбуваннями – відбирали у людей мобілки, гаманці, плеєри, добували наркотики і несли це \”добро\” в колонію. Хто відмовляється, жорстоко б\’ють. Після декількох відмов його пригрозили убити. Хотів перевестися до іншої установи, але начальство прохання не ушанувало. І він, зневірившись і побоюючись розправи, утік.

– Утікача доставили в колонію 15 жовтня, – розповів molbuk.ua заступник начальника відділу Державної пенітенціарної служби України в Чернівецькій області, полковник внутрішньої служби Олександр ФУСТІЙ. – Того ж дня він написав пояснювальну записку з приводу втечі. Зокрема, пояснив свою втечу бажанням побачити дружину і дітей. Також написав, що не має претензій до адміністрації колонії. Також визнав, що після втечі злякався свого вчинку і подався до Києва. Там звернувся до якоїсь юридичної фірми, там його пригостили чаєм з бутербродом. Щось там він їм розповідав, але що саме – не пам’ятає.

Олександр Фустій також розповів, що скарг на адміністрацію від ув’язнених немає, ситуація в установі керована. Відділ пенітенціарної служби України В Чернівецькій області готує офіційне спростування публікації в газеті «Сегодня».

My Webpage

peredplata