Римська сотня прийде на допомогу воюючій Україні

Римська сотня прийде на допомогу воюючій Україні «Українці з Італії готові їхати воювати за Україну».

Про це заявив голова Християнського товариства українців в Італії Олесь ГОРОДЕЦЬКИЙ.

«Ми вже створили Римську сотню, яка проходить курси з надання медичної допомоги та інші вишколи. Це люди, які в разі потреби готові покинути Італію і їхати воювати за Україну. Частина нашої молоді вже поїхала, записалася в Самооборону або ж допомагає обороні України в іншій спосіб», – зазначив Городецький.

Голова Християнського товариства українців в Італії також нагадав, що українці з Апеннін були одними з найактивніших серед тих, хто допомагав Євромайдану:

«В Італії українці активно взяли участь в подіях Майдану. Люди відпрошувалися з роботи, щоб взяти участь в протестних акціях на підтримку Євромайдану. Українці стали найкращими послами України в світі. Загалом, було три основних напрямки в нашій підтримці Євромайдану. По-перше, ми постійно тримали в облозі консульства, дипломатичні установи України, таким чином здійснюючи тиск на чиновників, причетних до режиму Януковича. По-друге, був збір коштів та матеріальної допомоги на Майдан. Ми передавали кошти для Громадського сектору, для Самооборони, для інших організованих структур Майдану. Загалом це – до сотні тисячі євро, точну суму зараз не назву.

Зараз також декілька поранених учасників акції протесту в Києві проходять реабілітацію і лікування в Італії й наша громада також допомагає їм. І, по-третє – ми здійснювали інформування італійського суспільства про те, що насправді відбувається в Україні. А це – публікації, інтерв’ю, теле- та радіоефіри».

Пан Олесь також сподівається, що українська держава буде нарешті проводити підтримку українства за кордоном і готова підтримати на президентських виборах кандидатів від Майдану. Також він додав, що італійська держава солідарна з Україною і готова надавати їй допомогу:

«Італійці солідарні з нашим народом, готові робити акції гуманітарної підтримки. Разом з тим в Італії існує серйозне проросійське лобі, це люди, які співпрацювали з радянськими комуністами ще за часів СРСР, а зараз представляють італійських лівих. Вони зараз активні в поширенні тих міфів, які продукує Росія. Але офіційний Рим займає проукраїнську позицію разом із своїми партнерами по ЄС і США. Тут розуміють, що Росія – агресор, прем’єр-міністр Італії вже заявив, що на першому місці зараз є гуманітарні цінності, а лише потім – економічні інтереси», – наголосив Олесь Городецький.

peredplata