У Чернівцях окружна виборча комісія звернеться до правоохоронних органів

Чернівецька окружна виборча комісія виборчого округу 204 прийняла рішення проінформувати правоохоронні органи щодо виявлених фактів суміщення посади довіреної особи та членства в дільничних комісії двома представниками Юрія Бойка. За таке рішення проголосували 14 з 16 присутніх членів ОВК. Про це повідомив спостерігач Громадянської мережі ОПОРА, який був присутній на засіданні.

13 травня окружна виборча комісія територіального виборчого округу 204 повернулась до розгляду питання членства в дільничній виборчій комісій 730539 довіреної особи від кандидата у Президенти України Юрія Бойка у виборчому окрузі 206 Ольги Гаврелюк. Про проблеми з так званими «двійниками» ОПОРА вже повідомляла http://oporacv.org/u-chernivtsyah-okruzhna-komisiya-vyklyuchyla-zi-skladu-dvk-dovirenu-osobu-bojka/

За словами члена ОВК від Сергія Тігіпка Артема Кригана, Ольга Гаврелюк стала секретарем дільничної виборчої комісії, використовуючи дівоче прізвище Жумига. З цього приводу, окружній комісії були надані відповідні копії паспорту до та після одруження, свідоцтва про шлюб та заяви щодо згоди на участь в роботі дільничної виборчої комісії 730539 на позачергових виборах Президента, з якими ознайомився і спостерігач Громадянської мережі ОПОРА.

Вищезгадані документи засвідчують, що підписання заяви про згоду в роботі комісії під прізвищем Жумига відбувалось в якості довіреної особи й майже за рік після зміни прізвища на Гаврелюк.

Згідно частині 10 статі 24 Закону \”Про вибори Президента України\”, до складу дільничної виборчої комісії не можуть входити кандидати на пост Президента України, їх уповноважені представники, довірені особи, посадові та службові особи органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, а також громадяни, які утримуються в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах або мають судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята у встановленому законом порядку.

Під час розгляду першого ж питання порядку денного засідання окружної виборчої комісії на основі подання про припинення повноваження членів ДВК від кандидата в Президенти України Юрія Бойка та подання про заміну відповідних членів, рішенням окружної комісії Ольга Жмудь була позбавлена повноважень члена ДВК. Втім, більшості членів ОВК такі міри видались недостатніми, тому окружною комісією було прийняте рішення щодо інформування правоохоронних органів.

Позицію Ольги Гаврелюк на засіданні ОВК відстоював член окружної комісії від Юрія Бойка Матвій Куцак, який наголошував на тому, що це технічно допущена помилка.

До звернення правоохоронним органам окружною виборчою комісією було вирішено додати і питання подання своєї ж кандидатури до складу ДВК довіреною особою Юрія Бойка у виборчому окрузі 204 Андрія Акімова. 7 травня ОВК своєю постановою відмовила Андрію Акімову у включенні до дільничної виборчої комісії.

Відео: http://youtu.be/wQXMVVPnFbM

Нагадаємо, 12 травня в зв’язку з суміщенням членства в ДВК 730547 та посади довіреної особи кандидата в Президенти України Юрія Бойка у виборчому окрузі 205 окружна виборча комісія позбавила повноважень члена ДВК Ігоря Волощука.

http://oporaua.org/news/5137-u-chernivcjah-okruzhna-komisija-vykljuchyla-zi-skladu-dvk-dovirenu-osobu-bojka

Також повідомляємо, що в Чернівецькому представництві Громадянської мережі ОПОРА запрацювала гаряча лінія, на яку виборці можуть залишати повідомлення про факти порушень виборчого законодавства 099 010 6551.
Важливу інформацію про вибори, порушення під час виборчої кампанії, хід та результати кампанії зі спостереження можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

peredplata