Резолюція Майдану: Депутатів – з канікул, міністрам – трибунал совісті

Резолюція Майдану: Депутатів - з канікул, міністрам - трибунал совістіНа Віче, яке зібралось у неділю не Майдан незалежності, оголосили резолюцію, яка стала зверненням до новообраного президента України Петра Порошенка. Серед вимог головними стали досягнення миру на всій території України, розробка та оприлюднення загальнодержавної програми порятунку України, узгодження її з народом, а також не визнання анексії Криму.

Крім того, на Майдані запропонували ініціювати доповнення до кримінального кодексу статтею 437 про ведення неоголошеної війни іноземною державою терористичними методами, притягнення до відповідальності причетних до цих злочинів.

Крім того, чиновникам нагадали необхідність притягнути до відповідальності винних у загибелі людей під час революційних подій у Києві та виплати допомоги родинам загиблих під час цих подій.

На Віче також вимагають повного перезавантаження влади, повернення коштів родини колишнього президента Януковича та його прибічників, заборони відмивання коштів через офшорні зони, скорочення апаратів президента, уряду та Верховної Ради.

Крім того, на Майдані було наголошено на необхідності зняття недоторканності з народних депутатів та прийняття закону про імпічмент президента.

Серед необхідних дій також пропонується прийняти новий закон про вибори з пропорційною системою, відкритими списками та зниженням прохідного бар\’єру до 3%, проведення антикорупційної реформи.

На віче також вимагають скасувати літні канікули для Верховної Ради. \”Рада повинна працювати доти, поки не будуть враховані вимоги часу, призначена дата парламентських виборів, прийнято закон про люстрацію і встановлений мир на території держави\”, – зауважили активісти.

Наступне Віче відбудеться наступної неділі о 12.00. Було прийнято рішення щонеділі на сцені Майдану організовувати \”трибунал совісті\” і викликати на нього міністрів та інших можновладців.

Як відомо, на Віче були запрошені президент України Петро Порошенко і мер Києва Віталій Кличко, але вони не з\’явились.

Джерело

peredplata