Росія вербувала Іноземний легіон на схід України

Росія вербувала Іноземний легіон на схід УкраїниРосійські представники намагалися завербувати ветеранів Французького іноземного легіону для участі у бойових діях на Сході України на боці терористів, пропонуючи до 10 тис. євро на місяць.
Про це Укрінформу розповіли ветерани Іноземного легіону, що як представники охоронних приватних фірм працювали на міжнародній виставці озброєнь та військової техніки Eurosatory-2014 під Парижем.

«Мені достеменно відомо, що до кількох моїх друзів – ветеранів-легіонерів неофіційно зверталися представники Росії з пропозицією взяти участь у бойових діях на сході України на боці так званих «ополченців». При цьому обіцяли повністю екіпірувати, озброїти і переправити у зону бойових дій, а також пропонували заробітну плату до 10 тис. євро», – зазначив один зі співрозмовників, який просив не називати його ім\’я.

За його словами, у разі згоди найманцям пропонувалася будь-яка зброя на вибір, оплата готівкою або на банківську картку у будь-якому банку за кордоном. Причому найбільшу активність вербувальники проявляли у травні та червні. Та, за словами співрозмовника, жоден зі знайомих йому ветеранів Іноземного легіону не погодився на таку \”заманливу\” пропозицію.

Інший колишній легіонер, який також побажав залишитися неназваним, підтвердив інформацію про спроби росіян завербувати його колишніх колег. За його даними, для цього до Франції з РФ прибуло кілька осіб. «Вони працювали переважно з ветеранами Іноземного легіону слов\’янського походження, зокрема росіянами, українцями, білорусами, молдованами та вихідцями з республік колишньої Югославії, і шукали проросійських (ідеологічно налаштованих. – Ред.) бійців», – зазначив він, додавши, що не має точної інформації, чи пристав хтось на таку пропозицію.

Водночас він висловив припущення, що у разі згоди колишні легіонери могли би стати частиною брудної кампанії з дискредитації України. «Ми тут, у Франції, уважно стежимо за тим, що відбувається впродовж останніх місяців в Україні та Росії, які прийоми та технології використовує Кремль», – сказав співрозмовник. На його думку, не виключено, що «у разі загибелі колишніх легіонерів у ході бойових дій на сході України росіяни та їхнє телебачення можуть видати їх за осіб, що беруть участь у АТО на боці української армії і є бійцями іноземних приватних військових компаній». При цьому, вважає співрозмовник, наявні у загиблих документи також могли бути використані для обвинувачення України на міжнародній арені.

Нагадаємо, Іноземний легіон є військовим з\’єднанням у складі сухопутних військ Франції. Його було створено 9 березня 1831 року королем Луї-Філіппом. Сьогодні він налічує 7699 легіонерів із 136 різних країн, у тому числі з Франції.

peredplata