Міліція репресує фанатів \”Шахтаря\” за вигуки \”Слава Україні\”

Міліція репресує фанатів "Шахтаря" за вигуки "Слава Україні"Фанати \”Шахтаря\” відмовилися підтримувати команду через репресії з боку правоохоронців.

\”На жаль, у зв\’язку з усе більш наростаючими репресіями з боку органів МВС по відношенню до футбольних фанатів у Донецьку (ми) змушені … припинити активну підтримку і створення будь-яких хореографій, а щоб уникнути можливих звинувачень і провокацій, утримуватися від відвідування домашніх ігор Шахтаря\”, – йдеться в заяві.

Футбольні фанати зазначили, що \”репресії\” почалися \”після того, як фани київського \”Динамо\” \”прославилися\” своїм гаслом \” Спасибі жителям Донбасу … \”.

\”За межами стадіону у нас відбирали банери та плакати. Причому, робилося це в доволі грубій формі. Нас викликали \”на співбесіди\”, вимагаючи відмовитися від \”радикальних\”, \”ксенофобських\” і \”націоналістичних\” гасел і кричалок\”, – зазначив лідер однієї з фанатських організацій.

\”Скажіть, що може бути злочинного в патріотизмі, якщо ми кричимо \”Слава Україні!\”, а фани з іншого сектора нам відповідають \”Героям слава!\”. А що нам накажете кричати \”Слава КПРС!\”Або \”Партії регіонів слава!\”, – обурюється ультрас.

У свою чергу президент ФК \”Шахтар. Донецьк\” Рінат Ахметов після програного \”Металісту\” домашнього матчу відмовився коментувати вчинок донецьких фанів, але заявив, що футбольна команда і без них може чудово обійтися, враховуючи підтримку всього стадіону.

Водночас, як зазначає видання, активізацію боротьби з \”проявами націоналізму\” правоохоронці пояснюють тим, що наближається Євро-2012 і відповідними вимогами УЄФА.
Джерело

Новини Партнерів