Надію Савченко можуть етапувати до Москви

ішення про арешт української військової льотчиці Надії Савченко буде оскаржене в Європейському суді з прав людини, найближчим часом її можуть етапувати до Москви. Як передає УНІАН у РФ, про це журналістам у Воронежі після засідання обласного суду сказав адвокат Микола Полозов.

Він відзначив, що слідство у справі Савченко проводиться у Москві, і можна очікувати, що найближчим часом її переведуть з СІЗО у Воронежі до Московського слідчого ізолятора у Лефортово.

«Справа розслідується у Слідчому комітеті РФ у місті Москва. Відповідно, після винесення апеляційною інстанцією своєї ухвали, слідство вже не має жодної перешкоди для того, щоб етапувати Надію Савченко із слідчого ізолятора № 3 у Воронежі, до якогось слідчого ізолятора, швидше за все, у Лефортово, місто Москва, де проходитимуть основні слідчі дії. Ми припускаємо, що це може відбутися найближчим часом», – сказав Полозов.

Крім того, адвокат підкреслив, що рішення Воронезького обласного суду буде оскаржено в Європейському суді з прав людини. «Оскільки сьогодні було засідання апеляційної інстанції на ухвалу суду першої інстанції, то у нас є можливість подати відповідну заяву до Європейського суду з прав людини.

Також до Європейського суду вже подано заяву з боку України, і російська скарга згодом буде об\’єднана з українською, такою, що має пріоритет, що означає, що розгляд справи в Європейському суді пройде в найстисліші терміни», – сказав Полозов. При цьому він додав, що зазвичай розгляд займає кілька років, але в даному разі, через міжнародний резонанс, це відбудеться «в найстисліші терміни».

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 25 липня, Воронезький обласний суд відхилив апеляцію захисту і залишив під вартою Савченко до 30 серпня, відмовившись випустити її під заставу в 500 тис. рублів.

Савченко була захоплена терористами у полон у зоні АТО на сході України у середині червня. Пізніше з\’ясувалося, що вона перебуває під вартою в Росії. Там її звинуватили у причетності до загибелі під Луганськом російських тележурналістів, які, нелегально прибувши на територію України, у складі групи бойовиків висвітлювали їх напади на українських військових.

Російські слідчі стверджують, що Савченко затримали після того, як вона сама в\’їхала до Росії «без документів під виглядом біженки». Українські власті заявляють, що Савченко викрали терористи на Донбасі, і потім передали російським властям. В Україні порушили кримінальну справу про викрадання Савченко. Суд Новоусманського району заарештував Савченко. Льотчицю утримують у СІЗО Воронежа.

peredplata