Програма розвитку ООН співпрацюватиме з Державним центром зайнятості щодо створення робочих місць на Сході України та для тимчасово переміщених осіб

Програма розвитку ООН співпрацюватиме з Державним центром зайнятості щодо  створення робочих місць на Сході України та для тимчасово переміщених осібПрограма розвитку Організації Об’єднаних Націй та Державний центр зайнятості Міністерства соціальної політики України підписали меморандум про співпрацю у сфері зайнятості, трудової міграції, перепідготовки громадян старше 45 років та підтримки молодіжного працевлаштування та підприємництва.

«Гідна праця – це не тільки питання грошей, це також питання самооцінки, самореалізації та соціального залучення, а також можливості бути повноцінним членом суспільства. Один з наших пріоритетів – допомога Україні у створенні нових робочих місць передусім на Сході, а також для людей, які були вимушені переселитися, і, загалом, по всій Україні», – підкреслила Ініта Пауловіча, заступник Постійного представника ПРООН в Україні.
«Ми вдячні Програмі розвитку ООН за підтримку та готові співпрацювати за такими важливими напрямками. Зі свого боку будемо сприяти реалізації всіх інноваційних ініціатив», – зазначив Юрій Харченко, Директор Державного центру зайнятості.

«З часів незалежності Україна стикнулася з багатьма проблемами зайнятості населення та трудової міграції. Найбільш вразливі вікові категорії – молоді люди, які вперше шукають роботу, та люди похилого віку, які здобували освіту в період неринкової економіки та потребують сучасних професійних навичок для конкурування на ринку праці», – зазначила Ініта Пауловіча.

Понад 50% учасників нещодавніх національних консультацій ООН щодо Порядку денного глобального розвитку після 2015 визначили важливість «забезпечення гідної праці» на року. При цьому опитувані експерти зазнали, що низька продуктивність праці та незадовільний рівень оплати є ключовими проблемами українського ринку праці.

«Для забезпечення позитивних змін важливо впроваджувати кращі практики у формуванні державної політики щодо зайнятості населення та трудової міграції, особливо людей вразливих категорій. Так, меморандумом передбачається зміцнення державної системи перепідготовки громадян старше 45 років шляхом проведення оцінки діючої системи перепідготовки на основі ваучерів та надання рекомендацій щодо її вдосконалення з урахуванням кращих світових практик», – зазначила Олена Іванова, керівник проекту ПРООН «Підтримка реформи соціального сектору в Україні».

«За статистикою ООН в Україні, понад 60% молодих людей віком 18-24 роки готові переїхати до іншого міста України в пошуках роботи. На жаль, не кожній молодій людини вдається отримувати свою першу роботу протягом задовільного періоду часу. Даним меморандумом передбачено впровадження інноваційних моделей зайнятості молоді, які можуть бути відтворені в подальшому по всій країні, зокрема що стосується професійної орієнтації молоді, підтримки молодіжного підприємництва та зменшення розриву між надавачами освітніх послуг та працедавцями, та інші ініціативи, пов’язані із допомогою у отриманні першого робочого місця», – розповіла Віра Профазі, менеджер проекту ПРООН «Зміцнення національної спроможності для ефективного розвитку молоді та відповіді на епідемію ВІЛ/СНІДу в Україні».

Серед перших кроків, що будуть здійснені вже в 2014 році, буде запровадження загальнонаціональної інтернет-платформи із професійної орієнтації старшокласників, яка надасть кваліфіковану та комплексну допомогу школярам у виборі їх майбутньої спеціальності, а також тренінги із ІТ-технологій у містах із населенням до 250 тис. людей, що будуть впровадженні разом із працедавцями та нададуть можливість молодим людям працевлаштуватись оду після отримання нових навичок. У подальшому розроблятиметься програма розвитку підприємницьких навичок серед школярів за естонською моделлю. **

Програма розвитку ООН в Україні

ПРООН є глобальною установою Організації Об’єднаних Націй у галузі розвитку, що підтримує стратегічні ініціативи з розбудови спроможності, спрямовані на сталий людський розвиток та економічне зростання, користь від якого отримають усі верстви населення. Шляхом налагодження партнерства з національними, регіональними та місцевими органами влади, громадянським суспільством та приватним сектором ПРООН надає підтримку Україні у її зусиллях із викорінення бідності, підвищення потенціалу населення, забезпечення рівного доступу до результатів розвитку, збереження навколишнього середовища та сприяння демократичному врядуванню.

Основна мета ПРООН – підтримати Україну на шляху сталого людського розвитку, спрямованого на досягнення заможної, демократичної та сильної держави, в якій ніхто не залишається осторонь і враховується думка кожного і кожної. Ми керуємося Цілями розвитку тисячоліття та Конвенціями ООН, до яких приєдналася Україна.