Електронне адміністрування ПДВ упереджує корупцію та знизить тиск на бізнес

З 1 листопада 2014 року Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України» запроваджується система електронного адміністрування ПДВ, яка дозволить скоротити можливості для зловживань, створить умови для унеможливлення отримання незаконного бюджетного відшкодування, збільшить надходження до бюджету.

Система електронного адміністрування ПДВ передбачає наступне:
– платнику ПДВ в день реєстрації платником податку у системі електронного адміністрування ПДВ автоматично відкривається рахунок;
– податкові накладні складаються виключно в електронному вигляді та реєструються в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) не залежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній;
– визначити умову для надання права реєстрації податкових накладних в ЄРПН – наявність сум податку по отриманих податкових накладних на момент реєстрації, за їх недостатності – поповнення рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість та сума сплати податку при ввезені товарів на митну територію України.
Буде зменшено число критеріїв для автоматичного бюджетного відшкодування. Бюджетне відшкодування ПДВ експортерам та інвесторам в автоматичному режимі буде здійснюватися на місяць раніше, ніж зараз. Зменшиться кількість обтяжливих для бізнесу звірок та перевірок, зокрема, перевірок бізнесу «по усьому ланцюгу постачань до виробника або імпортера».
Крім того, з 1 листопада 2014 збільшується \”поріг\” обов\’язкової реєстрації підприємства платником ПДВ – з 300 тис. грн. до 1 млн.грн., продовжено до 31 грудня 2014 року режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з експорту зернових і технічних культур; скасовано звільнення від оподаткування ПДВ операцій з поставки лісоматеріалів, паливної деревини, відходів лісопереробної промисловості; скасовано оподаткування по \”0\” ставкою податку послуг з перевезення пасажирів швидкісними поїздами Інтерсіті +.

Прес-служба Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області