Путін хоче відключити Росію від глобального Інтернету

Путін хоче відключити Росію від глобального ІнтернетуЦей захід розглядається як тимчасовий на випадок надзвичайної ситуації.

Російські оператори повинні будуть налаштувати обладнання так, щоб у разі надзвичайної ситуації російський Інтернет можна було оперативно відключити від глобального.

Як пише газета \”Ведомости\”, наступного тижня заплановано кілька заходів за участю високопоставлених російських чиновників, присвячених роботі російського сегмента мережі Інтернет у надзвичайних ситуаціях.

За даними газети, чиновники Мінкомзв\’язку доповідатимуть Путіну про результати липневих навчань, метою яких було протестувати стійкість роботи Інтернету на території РФ і запобігти порушенням в умовах недружніх \”цілеспрямованих дій\”.

Можливо, з доповіддю виступить і помічник президента Ігор Щеголєв, що займається в тому числі інформаційною безпекою. У результаті планується прийняти кілька рішень, що зміцнюють суверенітет російського сегмента всесвітньої мережі.

Зокрема, може бути запроваджено особливий порядок управління Інтернетом, що передбачає можливість відключення Росії від глобальної мережі.

Навчання, проведені Мінкомзв\’язку, показали, що рунет вразливий, і зараз обговорюються заходи з мінімізації ризиків, у тому числі і можливість тимчасового відключення рунету від зовнішнього світу, підтвердив співробітник спецслужб.

Про постійне відключення доступу в міжнародну мережу не йдеться, підкреслюють співробітники великого оператора зв\’язку і некомерційної організації.

Але російські оператори повинні будуть налаштувати обладнання так, щоб у разі надзвичайної ситуації російський інтернет можна було оперативно відключити від глобального. Надзвичайною ситуацією можуть вважатися як військові дії, так і, наприклад, серйозні протестні виступи всередині країни.

Джерело: ТСН