Порошенко дав Яценюкові свої пропозиції в новий Кабмін, – джерела

Порошенко дав Яценюкові свої пропозиції в новий Кабмін, - джерелаП
резидент Петро Порошенко надав прем’єру Арсенію Яценюку пакет пропозицій щодо формування майбутнього уряду.

Про це повідомляють джерела INSIDER.

За словами співрозмовника видання, пропозиції передано в середу ввечері.

Президент готовий делегувати в уряд на посаду першого віце-прем’єра Віталія Ковальчука, на посаду ще одного віце-прем’єра – Миколу Томенка.

Попри протести \”Народного фронту\”, Порошенко хоче бачити на посаді голови МВС свою людину. Серед кандидатур – Віктор Балога і військовий прокурор Анатолій Матіос.

На Мін’юст пропонують юриста АП Олексія Філатова, а на Мінфін – Віктора Пинзеника, Міністерство здоров’я – Ольгу Богомолець або Олега Мусія.

До сьогодні команда прем’єра пропонувала президентській половину посад в уряді, але позитивних відповідей не отримувала.

\”Президент хоче контролювати регуляторні відомства й антикорупційні\”, – сказав напередодні один із представників команди президента.

Міністра закордонних справ Павла Клімкіна та міністра оборони Степана Полторака президент поки що міняти не буде.

Найбільші суперечки наразі тривають за посаду голови МВС. \”Народний фронт\” хоче зберегти її за Арсеном Аваковим. Раніше в оточенні президента не відкидали, що на цю посаду переведуть генпрокурора Віталія Ярему, а у відомство на Різницькій призначать Віктора Шокіна.

Зі свого боку, \”Народний фронт\” хоче зберегти, крім посади Авакова, ще Мін’юст для Павла Петренка.

Посаду голови Мінфіну Яценюк теж хоче залишити за собою. Але Олександр Шлапак навряд залишиться в Мінфіні через тиск. Кандидатуру Андрія Пишного не розглядають.

Очолити Мінекономіки \”Народний фронт\” може запропонувати заступникові голови АП Дмитру Шимківу.

Водночас у \”Народному фронті\” проти кандидатур Богомолець і Мусія на МОЗ.

Про озвучену в пресі кандидатуру Оксани Білозір на Мінкульт питання взагалі не порушували. Як і про Міністерство спорту.

Усе озвучене – попередній обмін пропозиціями.

За словами представників НФ і БПП у робочій групі зі створення коаліції, Радикальна партія, \”Самопоміч\” і \”Батьківщина\” на посади голів міністерств поки не претендували.

В Блоці Петра Порошенка заперечують, що називали конкретні прізвища на переговорах з прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком та спікером Олександром Турчиновим.

Про це сказав в коментарі INSIDER народний депутат Юрій Стець.

\”БПП озвучив свою позицію, що кандидатура на посаду прем’єр-міністра не обговорюється, бо ми розуміємо, що це прерогатива наших друзів, партнерів, побратимів\”, – сказав Стець.

Він нагадав, що вже неодноразово озвучувалося, що квотного принципу не буде, а відбиратимуть кандидатів \”за фаховістю і професійністю\”.

\”Тому Блок Порошенка при обговоренні кандидатур не називав\”, – додав Стець.

Як відомо раніше INSIDER повідомляв, що вчора президент передав прем’єру пакет пропозицій по кадрових призначеннях в уряд.

Серед кандидатур Віталій ковальчук на першого віце-прем\’єра, Микола Томенко – на віце-прем\’єра, Анатолій Матіос та Віктор Балога – на МВС.