НАТО поставило Росію перед вибором

НАТО заявляє, що Росія продовжує нарощувати військову присутність як в Україні, так і на кордоні, чим порушує режим припинення вогню.

Про це у вівторок заявив генсек альянсу Йенс Столтенберг.

„Ми бачимо, що Росія продовжує дестабілізувати Україну, ми бачимо рух військ, обладнання, танків, артилерії та просування засобів повітряної оборони. Це є порушенням домовленостей про припинення вогню. Ми закликаємо Росію вивести свої війська зі східної України та поважати Мінські домовленості\”, – сказав генсек.

Він наголосив, що інформацію про нарощування військової присутності Росії як в Україні, так і на російській стороні кордону, НАТО отримує з різних джерел.

„Ми говоримо про підрозділи, обладнання, артилерію та сучасну систему оборони. Це серйозне нарощування військової присутності, і ми закликаємо Росію вивести свої війська та долучитися до мирного вирішення\”, – наголосив генсек альянсу.

\”Як ЄС, так і НАТО хочуть досягнення шляхом переговорів мирного вирішення кризи в Україні\”, – сказав Столтенберг журналістам в Брюсселі.

При цьому, на думку Столтенберга, в ситуації, що створилася Москві слід зробити вибір – брати участь у мирному врегулюванні конфлікту в Україні або ж зіткнутися зі зростаючою міжнародною ізоляцією.

„Причина кризи – дії, спричинені Росією. Росія має вибір – вона може бути частиною мирного вирішення чи може продовжувати йти шляхом ізоляції. Міжнародна спільнота закликає Росію бути частиною мирного врегулювання кризи в Україні, і ми закликаємо Росію ввести свої війська, поважати Мінські домовленості та припинити підживлювати конфлікт в Україні, підтримуючи сепаратистів\”, – додав він.

За словами генсека альянсу, НАТО буде „робити все, що може\”.

„Я вітаю зусилля ЄС та канцлера Німеччини Меркель зробити можливим мирне рішення. Це важливо для України і нас\”, – наголосив Столтенберг.

Він також вкотре нагадав про позицію НАТО і ЄС щодо повної підтримки України.

„Ми – НАТО та ЄС – також повністю підтримуємо Україну, її суверенітет та територіальну цілісність\”, – сказав генсек.

Крім того, Столтерберг привітав „дуже важливу\” роботу спостерігачів ОБСЄ, які працюють в Україні.

Інтерфакс-Україна, УНІАН