Інтерпол оголосив у розшук Януковича, Азарова та інших

Інтерпол 12 січня оголосив у розшук екс-президента Віктора Януковича, екс-прем\’єра Миколу Азарова та ряд інших українських екс-чиновників.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав глава МВС Арсен Аваков.

Інтерпол оголосив у розшук Януковича, Азарова та інших

\”Оголошені в міжнародний розшук Інтерполу ( червона картка-затримання для екстрадиції в Україну): Янукович Віктор Федорович, Янукович Олександр Вікторович, Азаров Микола Янович, Багатирьова Раїса Василівна, Колобов Ю. В. ( екс-міністр фінансів України), Дзекон Р. Б. (екс керівник Укртелекому)\”, – повідомив він.

За його словами, таке рішення Інтерпол прийняв \”сьогодні, через кілька місяців з моменту звернення в березні 2014 року\”.

Крім того, додав Аваков, з Інтерполом продовжується робота щодо низки інших обвинувачуваних Україною осіб.

Також він нагадав, що раніше в розшук Інтерполом були оголошені Едуард Ставицький, Сергій Курченко, Сергій Арбузов, Олександр Клименко, Андрій Ігнатов, Олександр Динник.

Також Аваков прокоментував заяву генпрокурора Росії про те, що Україна офіційно не запрошувала видачу Януковича та інших колишніх керівників України, назвавши її \”брехнею на державному рівні\”.

Аваков нагадав, що подавати запит про видачу можна лише після затримання підозрюваного, а Росія досі нікого з колишніх українських чиновників не затримала.

\”Росія, у відповідності зі своїми зобов\’язаннями, що діють у рамках угоди СНД про розшук злочинців зобов\’язана була виставити в систему розшуку поданих Україною персонажів. І Януковича, і ще 23 людей\”, – написав він.

\”Федеральна казенна організація \”ДІАЦ МВС Росії\”, послідовно ігноруючи всі запити України, не виставляла в систему розшуку в країнах СНД розшук на Януковича і Ко. Тим самим порушуючи всі встановлені процедури\”, – додав Аваков.

За його словами, Росія ігнорує документи про розшук 24 колишніх вищих чиновників України, а саме: Віктора та Олександра Януковичів, Миколи Азарова, Андрія Клюєва, Віктора Пшонку, Олександра Якименка, Віталія Захарченка, Едуарда Ставицького, Сергія Курченка, Сергія Арбузова, Олександра Клименка, Миколи Присяжнюка, Рената Кузьміна, Олега Царьова, Юрія Колобова, Андрія Ігнатова, Раїси Богатирьової, Георгія Дзекона, Олександра Динника, В. Раташнюка, П. Зінова, С. Шуляка, В. Коряка, П. Федчука.

\”Крім цих персонажів – штучно не оголошені у розшук в Росії і СНД за системою в цілому ще кілька десятків людей другого ряду, підозрюваних у злочинах з боку України\”, – повідомив він.

У зв\’язку з цим, за словами Авакова, МВС України готує документи про вихід в однобічному порядку з такої порочної системи розшуку, під контролем російського \”правосуддя\”.

Він додав, що Україна направить всім країнам-членам СНД пропозиції про співпрацю в цій сфері на основі двосторонніх відносин.

Українська правда

peredplata